Duży garnek – dlaczego warto go mieć? Jaki wybrać?

Duży garnek to podstawa wyposażenia każdej kuchni - domowej i profesjonalnej

Gotowanie, pieczenie, smażenie, czyli przyrządzanie posiłków, to dla niektórych obowiązek, dla innych pasja i przyjemność. Niezależnie od motywacji warto gotować smacznie, zdrowo, ale i przyjemnie, z łatwością. Niezbędne będą oczywiście dobre przepisy oraz odpowiednie wyposażenie, czyli naczynia. Przyda się porządna patelnia, rondel, mniejszy, większy i całkiem duży garnek. Ich jakość ma tu kluczowe znaczenie, zarówno dla smaku i jakości potraw, jak i procesu przygotowywania popisowych dań.

Garnki Philipiak – inwestycja w zdrowie i smak

Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest marka Philipiak, która słynie z doskonałych małych i dużych naczyń ze stali szlachetnej. Patelnie, rondelki i garnki z logo Philipiak wyróżniają się także pięknym wzornictwem i komfortem używania. Zastosowane rozwiązania i technologie pozwolą przygotować dania zdrowe, wartościowe, smaczne. Choć porządny duży garnek, patelnia groszkowa, rondel czy szybkowar tej marki to spory wydatek, jest to inwestycja opłacalna. Naczynia mają wieloletnią gwarancję, gotuje się w nich o wiele krócej niż w zwykłych garnkach.

Dlaczego garnki Philipiak są wyjątkowe?

Jednym z najistotniejszych atutów jest materiał, z jakiego są wykonane. Wszystkie, zarówno małe, jak i duże naczynia tej marki, produkuje się ze stali szlachetnej INOX 18/10. Wyróżnia ją niezwykła trwałość, odporność na uszkodzenia, ale także bardzo istotne właściwości prozdrowotne. Taka stal jest antyalergiczna, antybakteryjna, nie wchodzi w reakcje chemiczne i nie zmienia smaku ani aromatu produktów.

Na tym nie koniec, jeśli chodzi o walory naczyń Philipiak. Grube, akutermiczne dno sprawi, że nawet w dużym garnku gotujemy sprawnie, ponieważ nagrzewa się szybko i efektywnie rozprowadza oraz utrzymuje ciepło wewnątrz. Takie gotowanie jest ekonomiczne i zdrowe, ponieważ krótka obróbka termiczna pozwala zachować wartości odżywcze (witaminy, minerały). Na efektywność użytkowania wpływa też pokrywa skraplająca parę i wykorzystująca cykl parowania wody.

Wygodne i bezpieczne gotowanie nawet w dużym garnku

Duży garnek pozwala przyrządzić pyszne danie dla całej rodziny albo gotować na zapas

Nawet kiedy używamy dużych naczyń ze stali szlachetnej z logo Philipiak, gotowanie jest łatwe, ergonomiczne i bezpieczne. Konstrukcja garnka jest bowiem starannie przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Na uwagę zasługują m.in.

  • przystosowanie do używania na wszystkich typach kuchenek (gazowe, elektryczne, ceramiczne oraz indukcyjne)
  • pokrywa, która podtrzymuje temperaturę potrawy i chroni przed zachlapaniem kuchni albo blatu.
  • uchwyty – ergonomiczne, nie nagrzewające się
  • termometr w uchwycie pokrywy – eliminuje konieczność zaglądania i sprawdzania temperatury w garnku, podnosi efektywność gotowania.

Duży garnek, mało wody – zdrowe gotowanie

Atutem garnków Philipiak jest możliwość gotowania na parze lub w małej ilości wody. Dzięki temu produkty nie są „wymoczone”, nie tracą wartości odżywczych, a cały proces gotowania trwa bardzo krótko. Choć trudno w to uwierzyć, do ugotowania warzyw w dużym garnku Philipiak wystarczą 2-3 łyżki wody. Aby gotować ulubione jarzynki, należy je umyć, umieścić w naczyniu, dodać trochę wody ( w przypadku największego naczynia i dużej ilości warzyw – nieco więcej). Następnie przykrywany dokładnie garnek i włączamy źródło ciepła. Producent zaleca, aby zmniejszyć gaz lub grzanie płyty, kiedy wskaźnik termometru znajdzie się na zielonym polu, a w połowie standardowego czasu gotowania można w ogóle wyłączyć źródło ciepła. Na tym polega fenomen tych naczyń – warzywa gotują się dzięki energii gromadzonej w akutermicznym dnie naszego dużego garnka.

Ekonomicznie, szybko i zdrowo przyrządzimy również kaszę czy ryż. Najpierw przez ok. 1 minutę gotujemy „na sucho”, a następnie dodajemy wodę w proporcji 3:1 (woda: kasza/ryż). Tak samo jak w przypadku warzyw możemy odłączyć źródło grzania w połowie czasu. Potrawa „dojdzie” dzięki nagromadzonemu w garnku ciepłu.

 

Garnki z logo Philipiak można kupić oddzielnie, np. praktyczny, stylowy duży garnek albo wybrać elegancki, designerski zestaw.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.