Materac memory, pianka z pamięcią kształtu – jak może wesprzeć Twój sen?

Duże wygodne łóżko z materacem memory

Dobry sen jest w cenie. A dziś coraz częściej mamy z nim problemy. Wysokie tempo życia, stres oraz natłok obowiązków i złych informacji powodują, że coraz więcej z nas doświadcza kłopotów z zasypianiem. Warto zatem sobie trochę pomóc w tym zakresie, zwłaszcza że dobry sen jest nieodłącznie związany z jakością naszego życia. Jak wesprze Cię materac memory?


Materac memory – technologia z kosmosu!

Jak poprawić jakość naszego snu? Nieużywanie smartfonów tuż przed snem czy brak ekspozycji na światło są niewątpliwie bardzo ważne. Warto jednak wspomnieć również o odpowiednim doborze materaca. Bo ten ma ogromny wpływ na to jak dobrze (lub też – jak kiepsko) możemy się wyspać.

Materac memory - z nim poranki nie będą czarno-białe!

Jednym z rozwiązań, które w znacznym stopniu mogą poprawić jakość naszego snu, jest materac oparty o piankę memory. Co to takiego? Jest to rozwiązanie opatentowane przez amerykańską agencję kosmiczną NASA! Stworzone w okresie pierwszych lotów w kosmos, miało za zadanie zapewnić ułatwione zasypianie w przestrzeni kosmicznej, ale doskonale sprawdza się też na Ziemi. Technologia, która dawniej dostępna była wyłącznie dla kosmonautów, dziś może zagościć w domu każdego z nas.

Pianka memory – budowa

Czym właściwie jest pianka memory? To odporne i solidne tworzywo, które potrafi wytrzymać nacisk pojawiający się podczas lotów kosmicznych. Co więcej, pomimo działania sporych przeciążeń, materiał szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Czyli – skoro jest w stanie wytrzymać w kosmosie, to sprawdzi się również jako materac w zwykłej sypialni.


Dlaczego to takie ważne?

Materac memory zapewnia perfekcyjną wygodę przez cały okres użytkowania. Dzięki temu nie zbudzisz się nagle w środku nocy z uczuciem, że jest Ci po prostu zbyt miękko. Pianka memory dostosowuje się perfekcyjnie do Twojego ciała, gdy na niej leżysz, a gdy tylko nacisk Twojego ciała ustanie – wraca do pierwotnego kształtu. Ty budzisz się wypoczęty, a poranki stają się milsze.

Zalety materacy memory

Te wyżej wymienione czynniki to niejedyne powody, dla których warto sprawdzić materac memory. Tego rodzaju materiał jest też doskonale wytrzymały – swoje niezwykłe właściwości zachowuje przez naprawdę długi czas. A co nie mniej ważne, jego struktura zapewnia perfekcyjną wygodę. Pianka memory jest przewiewna, co pozwala na łatwą regulację temperatury oraz pozwala szybko pozbyć się wilgoci.

Kolejny zalety pianki memory z pewnością ucieszą alergików. Jest to bowiem materiał, który jest nieprzyjazny dla rozwoju wszelkiego rodzaju alergenów. Materac memory to środowisko, w którym bakterie, roztocza czy grzyby powodujące alergie zwyczajnie nie mają szans przetrwania.

A czy ma materac memory ma jakieś wady?

Warto wspomnieć o tym, że w temacie pianek memory narosło naprawdę wiele mitów. Niektórzy twierdzą, że tego typu materace wydzielają mało przyjemny zapach. Cóż, faktycznie na samym początku możemy mieć wrażenie że materac specyficznie pachnie. Jednak po kilku dniach zapach zwyczajnie znika.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pianki memory? Jakie zalety ma materac z pamięcią kształtu? Przejdź do artykułu >>>

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.