Pralka i suszarka w kolumnie – o co chodzi?

pralka i suszarka ustawione w kolumnie to oszczędność miejsca

Mogłoby się wydawać, że zakup i dobór idealnej pralki oraz suszarki nie jest żadnym problemem. Ostatecznie, w Internecie znajdziemy setki poradników na temat tego, jak dobrać te artykuły. Warto jednak pamiętać o tym, że pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego ustawienia urządzeń w domu. A z tym, patrząc na zmniejszającą się kubaturę naszych mieszkań, potrafią być niemałe problemy.

Dwa urządzenia zwyczajnie potrafią nie zmieścić się w blokowej łazience. Rozwiązaniem może być zatem postawienie suszarki i pralki w słupku. To prostsze niż myślisz! Przede wszystkim, potrzebujesz specjalnego urządzenia łączącego, które zapewni obu sprzętom stabilność. Pamiętaj, że kolumna nie powinna w ogóle przemieszczać się w trakcie pracy – a przecież jest takie ryzyko, na przykład podczas wirowania.

Jak postawić jedno urządzenie na drugim? Przede wszystkim, wystarczy użyć specjalnego łącznika. Ustawia się go w górnej części urządzenia, które znajduje się na dole. Większość takich łączników montuje się za pomocą śrubek – użytkownik jest w stanie zatem sam to zrobić.

suszarka na pralce w słupku

Gdzie suszyć pranie w domu?

Generalnie mamy do wyboru dwa rozwiązania. Możemy użyć suszarki elektrycznej lub przenośnego wieszaka, który bez problemu postawimy w dowolnym miejscu. To drugie rozwiązanie to koszt niewielki, ale zajmuje mnóstwo miejsca. Ponadto, taka forma suszenia ubrań często okazuje się nieskuteczna, bo w wybranym miejscu na przykład panuje wilgoć. Owszem, można stosować się do kilku zasad:

  • Odpowiednio przygotować ubranie do suszenia (wirowanie/wyciskanie/usunięcie wody).
  • Unikać miejsc, gdzie panuje wysoka wilgotność.

 Innym rozwiązaniem jest suszarka elektryczna do prania. Wystarczy, że włożymy tam pranie, a po około dwóch godzinach mamy wysuszone ciuchy. Co ważne, same ubrania nie tracą miękkości czy struktury, bo suszarka bez problemu je zachowuje.

A jak wybrać suszarkę?

Poszukując suszarki elektrycznej do ubrań, zwróć koniecznie uwagę na takie czynniki jak:

  • klasa energetyczna,
  • liczba programów pracy,
  • pojemność bębna,
  • możliwości montażu.

Jakie to ma znaczenie? Klasa energetyczna ma bezpośrednie przełożenie na koszty eksploatacji takiego urządzenia. Im wyższa, tym mniej energii potrzebuje pralka, aby efektywnie pracować. Z kolei liczba programów pracy ma wpływ na komfort działania. Ostatecznie, do suszenia zwykłych ubrań nie potrzebujemy jakichś zaawansowanych rozwiązań. Z drugiej strony, może się przecież trafić sytuacja, że będziemy musieli wysuszyć jakąś inną niż do tej pory tkaninę, prawda?

Warto też zwrócić uwagę na pojemność bębna. Ma ona bezpośredni wpływ na ilość prania, jaką możemy jednocześnie wysuszyć. Bardzo często okazuje się, że jeden wsad, który uprała pralka, musimy rozbić na dwie tury – bo w suszarce się nie mieści. Ma to niemałe znaczenie dla naszego komfortu, nie ma się co oszukiwać.

Podsumowanie

O czym jeszcze warto pamiętać? Bardzo praktyczny poradnik znajdziesz chociażby tutaj: sposobynazycie.pl/suszarka-do-ubran-nie-musi-stac-w-lazience-gdzie-ja-ustawic/

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.