Dlaczego studenci wybierają co-living?

co-living w akademiku

Studia to nie tylko okres nauki i możliwość rozwoju intelektualnego. Dla wielu osób to najlepszy czas na nowe znajomości, nawiązywanie kontaktów i zdobycie cennej umiejętności funkcjonowania w społeczności. Dziś jest to szczególnie ważne – żyjemy w wirtualnych realiach, zastępujemy rozmowę „na żywo” komunikatami sms czy obecnością na portalach społecznościowych. Dlatego idea co-living, coraz popularniejsza w środowisku studenckim, to coś więcej niż sposób na wygodne i ekonomiczne zakwaterowanie w czasie studiów.

Co living – wspólnie, czyli lepiej

Znamy już co-working, w którym korzysta się z przestrzeni biurowych, szkoleniowych, służących do pracy. Co-living również bazuje na pewnej wspólnocie (od słowa community) i jest czymś więcej niż stricte ekonomicznym podejściem do wynajmu mieszkania lub miejsca pracy. W przypadku tego typu koncepcji czynnik finansowy ma oczywiście znaczenie, ale nie oszukujmy się – chodzi także o naszą naturalną potrzebę wspólnoty, poznawania ludzi, utrzymywania relacji. Idea co-living jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia zarówno odpowiedni poziom prywatności, jak i niezwykle istotne wspólne przestrzenie. Nie bez powodu mówi się, że wyrosła z tradycji akademików, w których wspólne są np. miejsca relaksu, kuchnie itp. Oczywiście mieszkania oparte na koncepcji co-living standardem znacznie przewyższają dawne domy studenckie. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne obiekty dla studentów są naprawdę komfortowe i nowoczesne. Doskonałym przykładem jest BaseCamp, w tym doskonale usytuowany akademik w Lipsku.

Studencki co-living

Przy okazji rozważań na temat studenckiego życia, idei co-living, warto zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się obecnie na studia za granicą. Nie jest to już opcja dla wybranych, tak naprawdę edukacja w Niemczech, Holandii, Danii, a nawet za oceanem jest dziś dostępna dla każdego. Zawsze jednak istotną kwestią jest właśnie zakwaterowanie. Z jednej strony mało kogo stać na wynajmem własnego lokum, z drugiej – nikt nie chce ryzykować zamieszkania w kiepskich warunkach czy lokalizacji. Co-living jest wręcz idealnym rozwiązaniem, a miejsca takie jak BaseCamp – akademik w Lipsku, to spełnienie marzeń o wygodnym własnym kącie, a jednocześnie opisana wcześniej wspólnota i możliwość zdobywania nowych kontaktów, nawiązywania przyjaźni i po prostu dobrej zabawy w wolnym czasie.

budynek akademiku co-living

BaseCamp – komfortowy akademik w Lipsku

Entuzjastów edukacji na wysokim poziomie i malowniczych, atrakcyjnych miast nie trzeba przekonywać do studiów w Lipsku. Właśnie w tym mieście ma siedzibę założony w 1409 r. Universität Leipzig. Swoją Alma Mater znajdą tu również przyszli ekonomiści (Hochschule für Technik, Wirtschaft und Kultur Leipzig) i artyści, (Uniwersytet Muzyki i Teatru Feliksa Mendelssohna Bartholdy).  Miasto tętni życiem i oferuje miejsca ciche spokojne, dużo zieleni, a także bliskość stołecznego Berlina.

Oczywiście również w tak malowniczym miejscu trzeba rozważnie pomyśleć o zakwaterowaniu na czas nauki. Akademiki w Lipsku reprezentuje godnie BaseCamp, czyli doskonała ilustracja omawianej idei co-living. Dlaczego? Niech najpierw przemówią liczby i struktura obiektu, w którym na studentów czekają:

 • 385 pokoi studenckich
 • 14 wspólnych kuchni
 • pokój cichej nauki
 • rowery do wynajęcia
 • superszybkie WiFI
 • pralnia
 • przestrzenie wspólne
 • taras na świeżym powietrzu
 • siłownia
 • kino
 • parking
 • 6 pokoi dla osób niepełnosprawnych.

Co jeszcze przemawia na korzyść zamieszkania w lipskim akademiku BaseCamp? Na pewno różnorodność oferowanych apartamentów. Są małe pokoje dla singla i naprawdę okazałe – dla grupki znajomych. Mamy tu do wyboru studio z własną kuchnią albo opcję, w której kulinarne pasje realizujemy we wspólnej kuchni. Na plus zapisuje się też znakomita lokalizacja – w sercu miasta, w pobliżu legendarnej lipskiej uczelni. Warto również wiedzieć, miesięczna opłata za pokój obejmuje wszystkie związane z wynajmem rachunki oraz dostęp do szybkiego internetu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/, dzięki której zarezerwujemy także wybrany pokój.

Idea co-living w życiu studenta stanowi nie tylko świetny patent na wygodne i ekonomiczne mieszkanie. Jest przygotowaniem do zdrowego funkcjonowania w społeczeństwie, w relacjach z różnymi ludźmi. Oczywiście jest też wygodna – zapewnia komfortowe warunki, kompletne wyposażenie, dostęp do nowoczesnych rozwiązań, a jednocześnie uczy odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.