Samochody rodzinne – czym się kierować podczas zakupu?

samochody rodzinne forda

Kiedy nasza rodzina się powiększyła, lub gdy dopiero mamy zamiar ją powiększyć, to warto pomyśleć również o rodzinnym samochodzie. Pojemny bagażnik oraz przestronne i wygodne wnętrze, to podstawowe cechy takich pojazdów. Jednak to nie wszystko, warto wiedzieć na co jeszcze zwrócić uwagę. Samochody rodzinne muszą być przede wszystkim dostosowane do potrzeb danej rodziny.

Samochód nowy czy używany, czyli cena czyni cuda

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie musimy wziąć pod uwagę przy zakupie auta rodzinnego, są fundusze, jakimi dysponujemy. Kwota, którą zamierzamy wydać na samochód rodzinny, może znacznie zawęzić obszar poszukiwań. Dzięki temu będziemy też wiedzieli czy będzie to samochód nowy, czy też używany. Pod uwagę musimy również wziąć kwestię związaną z bezpieczeństwem, które w przypadku samochodów rodzinnych jest czynnikiem kluczowym. Nie wszystkie systemy i układy wspomagające bezpieczeństwo kierowców są oferowane w standardowym wyposażeniu. Dlatego musimy zwracać na to uwagę, przy oglądaniu poszczególnych modeli. Warto zastanowić się czy lepiej kupić nowe auto o standardowym wyposażeniu, czy też w tej samej cenie, używane lecz lepiej wyposażone i bezpieczniejsze. Niekiedy warto przeznaczyć więcej pieniędzy niż zamierzaliśmy, aby mieć pewność, że kupiliśmy bezpieczny samochód dla całej rodziny. Koniecznie trzeba też zapoznać się z historią samochodu oraz przejrzeć testy zderzeniowe.

duża rodzina w małym samochodzie

Samochody rodzinne a typ nadwozia

Większość osób, samochody rodzinne kojarzy z modelami kombi. Jednak nie tylko ten typ nadwozia świetnie sprawdza się w roli auta dla rodziny. Wygodną i pojemną opcją, są także SUV-y oraz vany. Wybór typu nadwozia musimy dobrać do potrzeb, większe samochody 7- lub 9-osobowe sprawdzą w przypadku licznych rodzin. Rodzinnym autem z powodzeniem może być też sedan lub hatchback np. jeśli nasze dzieci są już starsze i nie muszą podróżować w fotelikach. Przestronność wnętrza jest bardzo ważna, dzięki niej podróż będzie bardziej komfortowa, a do tego, co bardzo ważne, prostszy będzie montaż fotelików dziecięcych. Każdy typ nadwozia ma swoje wady i zalety, najważniejsze, aby znaleźć taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Szeroki wybór samochodów rodzinnych oferuje koncern Ford, a o poszczególnych modelach możemy dowiedzieć się więcej z tego artykułu: https://wspolczesna.pl/szukasz-samochodu-rodzinnego-postaw-na-forda/ar/c4-14828730.

Czy samochód rodzinny może być ekonomiczny?

Kupując samochód dla rodziny musimy również zwrócić uwagę na jego ekonomię. Każdy kierowca chciałby, aby auto miało dużą moc, a przy tym zużywało niewiele paliwa. Niestety nie zawsze jest możliwe. Większe, rodzinne samochody mają również silniki o dużej pojemności. Na szczęście producenci aut stawiają obecnie na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania np. silniki Ecoboost, które sprawiają, że utrzymanie pojazdu jest niższe. Ponadto mała pojemność takich silników nie odbiera autom dynamiki i przyjemności z jazdy. Dobrym rozwiązaniem jest również montaż instalacji LPG. Tankowanie gazu jest znacznie tańsze od benzyny lub oleju napędowego. Niestety butla gazowa może zajmować cenną w samochodach rodzinnych przestrzeń w bagażniku. Montaż instalacji LPG w samochodzie bywa sporym wydatkiem jednak bardzo szybko się zwraca.

rodzina stojąca na plaży

 

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.