By Twój pupil był szczęśliwy – akcesoria dla zwierząt domowych

pies i kot jakie akcesoria dla zwierząt

Czworonożni domownicy, potrzebują zainteresowania i czasu ze strony swoich opiekunów. Aby należycie się nim zajmować oraz umilać im czas, a także dbać o ich zdrowie, musimy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria dla zwierząt domowych. Za okazaną troskę odpłacą nam się bezwarunkową miłością i wiernością.

Akcesoria dla psa

Każdy szczęśliwy właściciel psa musi posiadać niezbędne dla niego artykuły, które ułatwią chociażby karmienie, czy wychodzenie na spacer. Akcesoria dla psa, które musimy kupić jako pierwsze, to z pewnością obroża oraz smycz, niekiedy będą potrzebne szelki. Oczywiście obroże i smycz wybieramy stosownie do wielkości i rasy psa, a także do jego aktywności. W sklepach znajdziemy szeroki wybór smyczy, zarówno automatycznych, jak i taśmowych czy skórzanych, a także treningowych lub na rower. Warto pomyśleć o smyczy odblaskowej dla bezpieczeństwa pupila i swojego. Na obroży można umieścić zawieszkę z imieniem pupila, a także kontaktem w przypadku zaginięcia. Jeśli jesteśmy posiadaczami psów ras dużych i uważanych za groźne, niezbędny będzie również kaganiec.

Kolejne” must have” dla psa, to oczywiście miski na świeżą wodę oraz na karmę. Miski od razu mogą być dostosowane dla dorosłego psa, bo głodny szczeniak poradzi sobie z każdą nawet dużą miską. Ważne jest również legowisko, które możemy przygotować sami, lub kupić w sklepie zoologicznym, lub markecie. Niekiedy psy przywłaszczają sobie jakiś kocyk lub poduszkę i nie chcą się z nią rozstać, warto więc umieścić ją w legowisku. Jeśli nas pies przebywa na powietrzu powinien mieć też szczelną i wygodną budę, w której będzie mógł się schronić przed zimnem, opadami, czy słońcem.

pies na spacerze

Zabawki dla psa

Zabawki dla psa, zwłaszcza szczeniaków, są bardzo istotne. Najczęściej dla małych psów zabawką staje się, to co nią nie jest np. buty, maskotki, poduszki itp. Dlatego warto kupić specjalne gumowe gryzaki, piłeczki, kości, sznurki etc., które uchronią nasze buty i inne domowe przedmioty przed pogryzieniem. Psy, niezależnie od rasy najlepiej wypoczywają na świeżym powietrzu. Będąc na spacerze z czworonogiem nie potrzebujemy zabierania jego zabawek, najczęściej wystarczy mu patyk, za pomocą którego możemy uczyć go aportować. Jeśli nasz pupil zniszczy tzn. pogryzie jakąś rzecz i będzie lubił się nią bawić, to pozostawmy ją psu.

Akcesoria dla kota

Koty lubią być traktowane po królewsku już od pierwszych tygodni swojego życia, a to wymaga niezbędnych kocich artykułów. Akcesoria dla kota bez problemu kupimy w każdym sklepie zoologicznym, szeroki ich wybór odnajdziemy również w marketach. Na liście zakupów dla kociaka, podobnie jak dla szczeniaków musza znaleźć się podobne akcesoria takie jak: miski na wodę oraz karmę suchą i mokrą (w tym przypadku mniejsze), a także obroża najlepiej z zawieszką oraz legowisko. Domowe koty potrzebują również kuwety i żwirku, warto dokupić też filtry, które neutralizują nieprzyjemny zapach. Aby uchronić meble, ściany oraz inne elementy wyposażenia domu przed podrapaniem, warto kupić drapak. Dzięki niemu koty będą mogły rozciągać się i ostrzyć pazury właśnie na nim, a nie np. na dywanie czy kanapie. Do wyboru mamy takie akcesoria dla zwierząt jak drapaki o różnych wielkościach i kształtach. Niebezpieczne dla kota miejsca w domu i mieszkaniu np. drzwi balkonowe, okna, balustradę itp. należy zabezpieczyć specjalną siatką ochronną.

kot na chodniku

Zabawki dla kota

Koty są bardziej wymagające od psów i do zabawy potrzebują bardziej wymyślnych zabawek, najlepiej takich, które się poruszają np. zwisających i uciekających, dzięki którym mogą doskonalić swój łowczy instynkt. Zabawki dla kota muszą być dostosowane do jego wielkości, nie mogą być zbyt duże. Gumowe myszy, piłeczki, zabawki z piórek i szmatek, będą idealne. Koty ucieszą się też z pustego pudełka po butach czy papierowej torby. Aby uszczęśliwić swojego czworonożnego pupila naprawdę nie potrzeba zbyt wiele, wystarczy tylko pomyśleć, bo część zabawek można przygotować samodzielnie.

Pielęgnacyjne akcesoria dla zwierząt

Psy i koty wymagają specjalnej pielęgnacji dlatego nie można zapomnieć o podstawowych artykułach higienicznych. Do kąpieli należy kupić specjalny szampon, najlepiej zapobiegający pchłom, zwłaszcza jeśli nasz pupil dużo przebywa na powietrzu. Preparaty do kąpieli muszą skutecznie oczyszczać, pielęgnować, ochraniać oraz nabłyszczać sierść czworonogów. Ważne są również preparaty przeciwko kleszczom i innym pasożytom, które trzeba regularnie aplikować. Zarówno kotom jak i psom przydadzą się także cążki do przycinania pazurów oraz szczotki do wyczesywania sierści. Jeśli dużo i daleko podróżujemy i nie jesteśmy w stanie lub nie możemy rozstać się ze swoim czworonożnym przyjacielem, musimy zaopatrzyć się w specjalne akcesoria dla zwierząt, które ułatwią podróż naszym pupilom. O tym, co kupić i jakie artykuły dla psów lub kotów zabrać ze sobą, a także jak zająć się pupilem w podróży dowiemy się więcej z tego artykułu: https://dziennikzachodni.pl/podroz-z-kotem-lub-psem-co-zabrac-ze-soba-na-wyjazd/ar/c15-14754730.

mokry pies w wannie

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.