Akademik Łódź – co trzeba wiedzieć?

akademik Łódź

Dostanie się na studia, to marzenie wielu młodych ludzi. Po tym, jak otrzymają potwierdzenie, że mogą przygotowywać się do nowego etapu w życiu, szybko dociera do nich to, że czas zacząć myśleć o jakimś kącie do spania. Zwłaszcza, jeśli na studia wyjeżdżamy do innego miasta. Wyszukując hasła typu „akademik Łódź”, „mieszkania do wynajęcia” czy tanie noclegi, na pewno trafimy na ogłoszenie, które zwróci naszą uwagę. Moją zwróciły oferty BaseCamp – sieci nowoczesnych akademików.

Akademik idealny – od czego zacząć poszukiwania?

Na początku garść informacji. Pamiętaj, że idealny akademik dla każdego jest czymś innym. Zanim dokonasz wyboru, warto przemyśleć kilka kwestii.

koszt wynajmu – upewnij się, że stać Cię na wynajęcie danego lokum/pokoju/akademika. Jeśli koszt będzie wysoki i niemal cały swój budżet będziesz przeznaczał na opłacanie rachunków, to lepiej poszukać innego rozwiązania.

lokalizacja – o niezwykle ważna kwestia w trakcie wyboru. Poszukajmy takiego miejsca, które zapewni nam nie tylko szybkie dotarcie na uczelnię. Sprawdźmy również, jak daleko znajduje się nasz akademik od biblioteki, naszej pracy (o ile taką wykonujemy) czy innych ważnych dla nas – z różnych względów – miejsc. Co prawda zawsze możemy wypożyczyć sobie rower, by dotrzeć szybciej, ale nie każdy ma na to ochotę.

standard lokum – szukając idealnego domu studenckiego dla siebie, musisz też mieć na względzie własne preferencje. Jeśli lubisz ciszę, chcesz się poświęcić głównie nauce, a od głośnej imprezy wolisz kino czy sport, szukaj takiego obiektu, który cieszy się opinią spokojnego. Informacji takich szukaj wpisując chociażby proste hasło spokojny akademik Łódź, Poznań czy Warszawa. W ostateczności możesz poszukać pokoju do wynajęcia lub stancji. Osoby, które preferują wygodę ponad wszystko, powinny rozważyć z kolei opcję, jaką jest prywatny akademik. Takie miejsca oferuje m.ni. Łódź, Kraków, Gdańsk. Jak wyglądają w nim pokoje i czym się wyróżniają możesz zobaczyć TUTAJ.

Wybierając idealny akademik należy zwrócić uwagę, w jakim stopniu realizuje nasze potrzeby.

Akademik Łódź – udogodnienia

Jednym z ważnych kryteriów wyboru akademika powinny być dodatkowe udogodnienia: darmowe WiFi to jedno z ważniejszych.

Jeżeli jesteś zmotoryzowanym studentem, wówczas zwróć uwagę, czy na terenie interesującego Cię domu studenckiego znajdują się miejsca parkingowe. Jeśli nie, to jak daleko interesujący Cię akademik na terenie Łodzi, Poznania czy Warszawy jest położony od najbliższego parkingu. Sprawdź także, gdzie zlokalizowany jest punkt ksero oraz czy akademik oferuje bezpłatny dostęp do WiFi.

Reasumując: o idealnie akademiki Łodzi, Poznaniu, Warszawie czy innych miejscowościach w gruncie rzeczy nie jest trudno. Trzeba jednak poświęcić nieco czasu na poszukiwania. Nie należy również czekać z szukaniem do ostatniej chwili, bo wtedy ograniczysz sobie pole wyboru.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.