Studia za granicą – akademiki w Poczdamie

nowoczesne akademiki poczdam

Studiowanie za granicą to łakomy kąsek dla świeżo upieczonych studentów. Nic w tym dziwnego, gdyż życie w zupełnie obcym kraju pozwala doświadczyć czegoś zupełnie innego niż nauka w rodzimym mieście. Zderzenie z inną kulturą i często innymi tradycjami, do tego możliwość poznania i zaprzyjaźnienia się z nowymi ludźmi z różnych zakątków świata – to tylko niektóre zalety płynące z nauki za granicą. Doskonalenia umiejętności językowych w praktyce to kolejny atut studiowania poza granicami kraju. Nie mówiąc już o nauce samodzielności. Będąc daleko od domu wejdziesz w dorosłość w 100 procentach i nauczysz się radzenia sobie w każdej sytuacji. Na pewno szybciej przerwiesz pępowinę i staniesz się samowystarczalny. Młodzi ludzie coraz częściej wybierają studia w Niemczech. Do najbardziej popularnych kierunków należy Lipsk oraz Poczdam. Miasta te są bardzo otwarte na studentów zza granicy i mają im wiele do zaoferowania. Jeśli marzysz o studiach np. w Poczdamie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś tam wyjechała/wyjechał. Nauka w Niemczech wcale nie musi dużo kosztować, zwłaszcza jeśli chodzi o zakwaterowanie. Rozwiązanie takie, jak akademik Poczdam to idealna opcja dla osób, które poszukują komfortowych warunków do nauki, ale nie chcą wydawać wszystkich oszczędności na mieszkanie.

Akademiki BaseCamp

To, że akademik jest świetną opcją dla świeżo upieczonych studentów, powiedzieliśmy sobie w jednym z ostatnich wpisów (zainteresowanych tematem zapraszam tu: http://susane.pl/2019/09/11/wyjazd-na-studia-akademik-czy-mieszkanie-prywatne/). Akademiki skupiają młodych ludzi o podobnej ścieżce życia, zwłaszcza pod względem edukacji. Do tego ułatwiają zawarcie nowych znajomości i pomagają przetrwać trudne chwile poza rodzinnym domem, szczególnie w pierwszych miesiącach życia za granicą. Mieszkanie w akademiku może też ułatwiać naukę. Mając obok siebie innych studentów, dużo łatwiej o notatki, książki i inne pomoce naukowe. W grupie zawsze raźniej. A poza tym akademik jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż wynajęcie kawalerki.

akademik poczdam basecamp

Akademiki BaseCamp to przyjazne przestrzenie dla studentów

BaseCamp – akademik Poczdam

Akademik Poczdam BaseCamp to miejsce, w którym na studentów czekają nowocześnie urządzone, wygodne apartamenty na każdą kieszeń. Wszystkie z nich posiadają własną łazienkę i aneks kuchenny. Oczywiście na terenie akademiku dostępna jest też duża, wspólna kuchnia, a także taras na świeżym powietrzu, cichy pokój do nauki oraz przestrzeń przeznaczona do zabawy.

akademik basecamp poczdam

Co ciekawe, akademiki BaseCamp w Poczdamie w niczym nie przypominają tradycyjnych domów studenckich. Czym się wyróżniają? Chociażby tym, że posiadają własne kino i siłownię. Na terenie akademika znajduje się także wypożyczalnia rowerów, a studenci mają zapewniony również parking oraz superszybkie WiFi. Same pokoje są bardzo atrakcyjne – komfortowo wyposażone w nowoczesne meble, zapewniają idealne warunki do życia i nauki. Wybierając akademik Poczdam BaseCamp nie trzeba martwić się o nic. Spokojnie można oddać się nauce i studenckiemu życiu. A poza tym, w tym akademiku poczujesz się jak w domu!

Więcej o udogodnieniach i cenach w akademikach Poczdam BaseCamp znajdziesz tutaj: basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.