Alior Bank – słuszny wybór wielu klientów

konto internetowe

Czasy, kiedy środki finansowe były „lokowane” w szafie, a bieżące wydatki opłacano gotówką wprost z portfela, to dziś praktycznie historia. Firmowe fundusze nie lądują w kasach pancernych i szufladach, za to oszczędności mogą dziś zarabiać. Wszystko za sprawą szerokiej gamy usług i produktów bankowych, które warto znać, aby wybrać takie, które będą optymalne dla budżetu – i tego domowego i dla dużego biznesu. W przypadku Alior Banku opinie i rekomendacje klientów są wyjątkowo korzystne i stanowią swoiste odzwierciedlenie oferty banku oraz podejścia do klienta.

Dlaczego wybieramy Alior Bank

Korzystne oferty, łatwy dostęp, nowoczesne rozwiązania, wiarygodność, zaufanie, bezpieczeństwo i kompleksowe usługi. To niemałe wymagania, ale konkurencyjny rynek i wymagający klient dyktują dziś właśnie warunki w sektorze bankowym. Alior Bank na forach i w ocenach klientów prezentuje się bardzo dobrze. Nie bez powodu zdobywa (i to wielokrotnie) prestiżowe wyróżnienia oraz tytuły przyznawane np. przez Forbes i Newsweek. Warto wiedzieć, że właśnie ten bank ma na swoim koncie m.in. statuetki w kategoriach „Najlepszy Bank dla Firm”, „Przyjazny Bank Newsweeka” (za bankowość internetową i mobilną), „Bankowość tradycyjna” oraz „Bankowość hipoteczna”. Klienci cenią sobie tak istotne aspekty jak dostępność nowoczesnych rozwiązań, oszczędność czasu, szerokie spektrum usług, indywidualne podejście i kultura biznesowa. Atuty oferty Alior Bank w pigułce prezentuje artykuł „Alior Bank – nowoczesność i wygoda dla każdego”. Na pewno warto przyjrzeć się bliżej argumentom za wyborem tego właśnie banku.

Bank dostępny dla klientów

W dzisiejszych czasach bank to nie tylko sala z okienkami kasowymi, nie tylko spotkania z konsultantami, doradcami. Dla klientów banków, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych, kluczowe znaczenie ma czas, łatwy i ciągły dostęp do rachunków, ofert i produktów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego klienta Alior Bank zapewnia różne kanały komunikacji i to na wysokim poziomie.

Bank bez Internetu? Dziś to praktycznie niemożliwe. System bankowości internetowej Alior Bank ma opinię niezawodnego i przyjaznego w obsłudze. Jest to oferta dedykowana:

 • klientom indywidulanym,
 • klientom prowadzącym jednoosobową działalność i małym firmom,
 • klientom biznesowym.

System jest efektywny, nowoczesny, ale też prosty w obsłudze, można z niego korzystać na komputerach oraz z poziomu urządzeń mobilnych.

Na uwagę zasługuje BiznesPro, czyli system bankowości internetowej dla klientów biznesowych, jego najważniejsze atuty to:

 • możliwość realizowania operacji w czasie rzeczywistym,
 • obsługa produktów cash management, finansowania handlu i treasury.

Bankowość mobilna na wysokim poziomie to kolejny element doceniany w opiniach o Alior Bank. Pozwala na obsługę konta przy użyciu nieodłącznych dziś urządzeń, takich jak smartfon czy tablet. Dzięki temu klienci banku mają dostęp do swoich funduszy przecz cały czas i praktycznie z każdego miejsca. Aplikacja pozwala na:

 • sprawdzenie salda i historii transakcji
 • autoryzację operacji odciskiem palca (Android oraz iOS) lub skanem twarzy (iOS)
 • logowanie i potwierdzanie operacji w bankowości internetowej
 • generowanie kodów BLIK,
 • uzyskanie powiadomień push
 • szybki kontakt z infolinią bankową
 • transakcje zbliżeniowe z Google Pay i Apple Pay.

Infolinia Alior Banku to nic innego jak dostęp przez telefon, który umożliwia korzystanie z systemu transakcyjnego i rozmowę z konsultantem.

konto bankowe w telefonie

Frontem do klienta, czyli szeroki wybór produktów bankowych

Podstawowym, najważniejszym produktem, z którego korzysta praktycznie każdy, jest konto bankowe. Standardem jest dziś możliwość założenia go online, bez konieczności załatwiania formalności w banku. Jeśli chodzi o Alior Bank na forum czytamy pochlebne opinie podkreślające szybkie i łatwe procedury, również w przypadku innych produktów związanych z obsługą konta (pożyczki, karty, kredyty itp.).

Z punktu widzenia klienta istotne są też koszty. Alior Bank oferuje konta praktycznie bezpłatne oraz takie, które wymagają pewnej „aktywności”, ale jest ona premiowana atrakcyjnymi usługami, takimi jak pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”.

W ofercie rachunków bakowych Alior Bank na uwagę zasługują:

 • Konto Jakże Osobiste w Alior Banku, które może być bezpłatne po spełnieniu określonych warunków wpłat i obrotów na karcie.
 • Konto internetowe – najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku, ponieważ kosztuje 0 zł za konto, 0 zł za kartę debetową (min.300 zł płatności kartą miesięcznie), 0 zł za wypłaty z bankomatów, 0 zł za używanie kart przy transakcjach min. 100 zł w miesiącu.
 • Konto firmowe Alior Bank to centrum zarządzania finansami 24 h na dobę, bezpłatny dostęp do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej.

W ramach postawy proklienckiej Alior Bank jest też twórcą Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Został on przygotowany i uruchomiony z myślą o klientach, którzy mają problemy ze spłatą  kredytów mieszkaniowych.

Bank na miarę potrzeb – Alior Bank

Co ciekawe pozytywne opinie o Alior Bank pochodzą od bardzo różnych grup klientów. Cenią go młodzi i dynamiczni managerowie i gospodynie domowe. Zdobywa znakomite oceny przedsiębiorców i klientów naprawdę zamożnych – biznesowych oraz indywidualnych. Wychodząc naprzeciw bardzo różnorodnym oczekiwaniom Alior Bank oferuje wspomniane powyżej rachunki – praktycznie bezpłatne oraz dostęp do procedur związanych ze składaniem wniosków o tak popularne dziś świadczenia jak 500+ czy „Dobry Start”. Klienci banku mogą za jego pośrednictwem załatwić wiele formalności, np. złożyć wniosek o ważne dokumenty czy rejestrację własnej działalności.

Alior Bank to również dostęp do różnych metod płatności. Począwszy od tradycyjnych transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty, po nowoczesne i wygodne płatności zbliżeniowe:

 • za pomocą Apple Pay (iPhone’em lub Apple Watchem),
 • przez Google Pay w Alior Banku,
 • płatności BLIK w aplikacji mobilnej Alior Bank.

Komfort klientów Alior Bank to również

 • usługa BankConnect, czyli możliwość szybkiej, bezpośredniej wymiany danych finansowych pomiędzy klientem a bankiem,
 • usługa wielowalutowa, automatyczny wybór waluty płatności – warto wiedzieć, że Alior Bank uruchomił pierwszy internetowy kantor walutowy.

Wśród prestiżowych usług na szczególną uwagę zasługuje obsługa obszaru Private Banking, czyli usługi skierowane do klientów zamożnych, zmierzające do budowania trwałych relacji, zaufania i jak najlepszej współpracy.

wygodna bankowość

Kompleksowo, ale indywidualnie

Wyróżnienia, statuetki, a także dobre oceny i opinie o Alior Bank to efekt długofalowej polityki i ciągłej pracy nad coraz lepsząa ofertą i obsługą. Nie ma tu miejsca na deklaracje bez pokrycia, klienci realnie oceniają łatwy dostęp i obsługę, zaangażowanie w ulepszanie rozwiązań cyfrowych, aplikacje mobilne, które są najlepszym wyborem dla wielu z nich. Jednocześnie bank szczególnie dba o specyficzne potrzeby klientów biznesowych, a także o tych którzy są przywiązani do bankowości tradycyjnej. Nie zapomina o klientach korzystających z oferty kredytowej, w tym również o tych, którym spłata rat może przysporzyć pewnych kłopotów. W efekcie Alior Bank na forach jest postrzegany nie tylko jako profesjonalny, nowoczesny, skuteczny, ale także otwarty na potrzeby i przyjazny klientom. Można powiedzieć, że jest to słuszna strategia – Alior Bank to dziś wybór ponad 4 mln klientów.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.