Wyjazd na studia – akademik czy mieszkanie prywatne?

wygodny akademik

Studia – wielu z nas, patrząc wstecz, wspomina ten okres swojego życia bardzo miło. Ale dla kogoś, kto właśnie stoi przed decyzją dotyczącą wyboru kierunku studiów, uczelni, a może nawet miasta, w którym będzie studiować, ten czas może być mocno stresujący. W końcu nie wiadomo, czego można się spodziewać, ponadto trzeba zadbać o mnóstwo spraw, między innymi o miejsce zamieszkania, na przykład akademik. Gdzie najczęściej mieszkają studenci w dużych miastach? I która z opcji jest najlepsza?

Akademik – zalety

Znalezienie lokum to jedna z kluczowych kwestii, które należy załatwić, jeszcze zanim rozpocznie się rok akademicki. Większość studentów wyjeżdżających na studia do zupełnie obcego miasta, szuka lokum możliwie najbliżej uczelni. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem może być akademik. Zwykle znajduje się on tuż obok uczelni, co więcej, skupia studentów w jednym miejscu, dzięki czemu o wiele łatwiej zawrzeć pierwsze znajomości i poznać kogoś, kto wprowadzi „nowego” w życie studenckie oraz rytm pracy uczelni. Akademik zwykle jest tańszą opcją niż mieszkanie w pojedynkę, wybierając ją musimy jednak mieć na względzie, że może nam się trafić współlokator, z którym nie będziemy do końca się zgadzać. Nie każdemu odpowiada też opcja współdzielenia łazienki czy kuchni z obcymi osobami.

nowoczesna nauka

Dlatego drugą popularną formą wynajmu wśród studentów jest wynajem pokoi w mieszkaniach prywatnych. To rozwiązanie ma sporo plusów – jeżeli wybieramy się na studia z jednym lub kilkorgiem znajomych, możemy wynająć takie mieszkanie razem. Oznacza to mniejsze koszty i możliwość dzielenia domu z osobami, które lubimy i którym ufamy. Mieszkanie zapewnia też pewną dozę domowego ogniska – mamy pewną prywatną przestrzeń, którą możemy nawet zaaranżować zgodnie ze swoimi upodobaniami. Dzielenie kuchni i łazienki z przyjacielem nie jest niekomfortowe, w przeciwieństwie do akademika, gdzie musimy współżyć przez kilka lat z różnymi osobami, których nie znamy zbyt dobrze lub wcale. Ale wynajem mieszkania może wiązać się z pewnymi niedogodnościami, na przykład ryzykiem, że właściciel nie przedłuży umowy i trzeba będzie się wyprowadzić i znów szukać lokum. Czy istnieje jakieś optymalne wyjście z sytuacji? Tak, może nim być prywatny akademik.

Prywatny akademik BaseCamp – wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych ludzi

Jeżeli zależy nam z jednej strony na prywatności i przytulnym kącie, a z drugiej na dobrych warunkach do nauki i zabawy, najlepszym rozwiązaniem będzie prywatny akademik. Przykładem może być BaseCamp w Łodzi, usytuowany w budynku dawnej „Łódzkiej Drukarni”, nieopodal Uniwersytetu Łódzkiego. To miejsce łączy w sobie najlepsze cechy prywatnej kwatery i akademika. Dlaczego można tak powiedzieć? Prywatny akademik oferuje przytulne, nowocześnie urządzone mieszkania dla jednej lub więcej osób. Kilka z nich posiada nawet specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Każde mieszkanie posiada prywatną łazienkę, a niektóre z nich także własny aneks kuchenny. To zapewnia studentom odpowiednią dozę prywatności i bezpieczeństwa. Z drugiej strony studenci mogą spędzać ze sobą czas we wspólnej przestrzeni do odpoczynku, na siłowni lub w pokoju cichej nauki. Kiedy chcesz, znajdujesz się w samym środku życia studenckiego, albo zostajesz sam w wygodnym mieszkaniu, by w ciszy i spokoju się uczyć. To układ doskonały! Aby poznać szczegółową ofertę BaseCamp w Łodzi, zachęcamy do zajrzenia na stronę: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.