Akademik w Poczdamie wyznacza nowe trendy

Życie studenckie to czas nie tylko nauki. Pierwsze „dorosłe” chwile, których nigdy nie zapomnisz. Ja, swoje lata w akademiku wspominam jako najlepszy okres w życiu. Beztroska, całonocne imprezy, maratony piwne w studenckich barach i wspólne wkuwanie bezsensownych regułek noc przed egzaminem. Czego chcieć więcej? No właśnie, a gdyby można było coś udoskonalić?

Akademik w latach 90′

Pierwszy rok spędziłam w wynajmowanym mieszkaniu, niedaleko uczelni. Niezbyt komfortowo, nieprzyjemna, problemowa właścicielka i wiecznie niezadowoleni sąsiedzi bo w końcu kto lubi młode, imprezowe, studenckie towarzystwo. Drugi rok postanowiłam zacząć inaczej. Zamieszkałam w akademiku z koleżankami z roku. Pomimo kilku „kłótni” z paniami z portierni i raczej słabymi warunkami (wspólna łazienka z kuchnią, braki w umeblowaniu itp.), czasy akademickie wspominam z łezką w oku.

Jednak te czasy odeszły już w zapomnienie. Dzisiaj o wiele łatwiej studiować też za granicą, więc wiele młodych ludzi wybiera się na studia do innych państw. I słusznie! To doskonała okazja, by poznać inne kultury i miejsca. Później nie będzie to już takie proste!

Do studiowania poza granicami Polski zachęca również bogata oferta noclegowa, a szczególnie nowoczesne akademiki. Ja ostatnio trafiłam na ofertę dla studentów, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z poważną naukę w Poczdamie. Akademiki BaseCamp wyróżniają się na tle swoich konkurencji. Komfortowe i bogato wyposażone pokoje, WiFi, ogród… Niesamowity design wnętrz, prywatna łazienka i mega funkcjonalna kuchnia. Do wyboru jest mnóstwo apartamentów o różnej konfiguracji i w różnych cenach. To nowa era akademików, które stały się centrum studenckiego bytu studentów XXI wieku. Powiem Wam, że sama zaczęłam się zastanawiać, czy może nie zacząć znowu studiować 😉

Akademik Poczdam znajduje się tuż przy samej uczelni, a na terenie kampusu jest siłownia, kino, pralnia oraz 60 rowerów do wypożyczenia. Łącznie dostępne są 263 pokoje dla studentów oraz dodatkowo 20 pokoi dla osób niepełnosprawnych. Trzeba przyznać, że to robi wrażenie!

kampus

https://pixabay.com/pl/

BaseCamp nie tylko dla studentów

Pewnie zastanawiacie się, jak w ogóle trafiłam na akademik w Poczdamie. Jak już wspomniałam, studia są dawno za mną, ale to nie znaczy, że jest przywiązana w domu do kaloryfera 😉 Ale tak na poważnie – planujemy ze znajomymi wypad na wakacje właśnie do Poczdamu. Ceny pokoi w hotelach mogą przyprawić o zawrót głowy, więc stwierdziliśmy, że poszukamy innego lokum do spania. I podczas właśnie tych poszukiwań trafiłam na stronę BaseCamp. Okazało się, że ceny są bardzo przystępne, a akademiki są w tak strategicznie dogodnym miejscu, że łatwo można się dostać niemal do każdej części tego pięknego i zabytkowego miasta.

 

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.