Nad jeziorem… ciasto arbuzowe!

Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę doczekać się lata. Na szczęście wielkimi krokami zbliża się kwiecień, a to oznacza, że już niebawem zasiądziemy przy grillu na majówce :). No właśnie, jakie macie plany na długi majowy weekend? Ja jak co roku, wyjeżdżam z najbliższymi nad jezioro. Jeżeli chcecie wiedzieć jak się dobrze przygotować na taki wyjazd, zapraszam do lektury.

Od czego zacząć?

Około tydzień przed wyjazdem ustalamy wszystkie szczegóły tak, by nic nas nie zaskoczyło. Od czego zaczynamy? Oczywiście od pogody. Jeżeli prognoza nie jest zbyt obiecująca, szykujemy dodatkowe koce i specjalne rozkładane namioty, dzięki czemu możemy biesiadować na świeżym powietrzu nawet w deszczu. Nauczona doświadczeniem, zawsze zabieram ze sobą dodatkową parę ciepłych skarpet, lekką czapkę i wiosenną, przeciwdeszczową kurtkę. Tak przygotowana, mogę siedzieć przy ognisku nawet do rana!

Ciasto arbuzowe, napoje i co jeszcze?

Kolejnym krokiem jest ustalenie menu. Jak to zazwyczaj bywa, skupiamy się na mięsiwie. Nie ma nic lepszego od grillowanej karkówki, szaszłyków z warzywami, jogurtowych sosów i lekkiej sałatki. W zeszłym roku, udało mi się wszystkich zaskoczyć i przygotowałam ciasto arbuzowe. Było upalnie i słonecznie, więc deser w postaci takiego ciasta idealnie się sprawdził. Trudno nie wspomnieć o alkoholu. Dobre piwko i lekkie wino to absolutny „must have”. Oczywiście pamiętajcie, że jeśli wybieracie się nad jezioro i planujecie spożywać napoje wyskokowe, to zrezygnujcie z kąpieli! Rozsądek i dobra zabawa wcale nie muszą się wykluczać, a zdrowie jest przecież najważniejsze.

Pamiętamy także o tym by zabrać małą lodówkę, dodatkowe oświetlenie na zewnątrz, przenośne urządzenie audio, gry i wszelkiego rodzaju preparaty na komary i kleszcze. Lepiej wziąć ze sobą więcej rzeczy, niż martwić się, że czegoś nam brakuje. W końcu większość może spokojnie leżeć w samochodzie, a gdy będzie potrzebna, zawsze możemy po nią sięgnąć.

Tak w wielkim skrócie wyglądają moje przygotowania na majowy wypad. A wy, gdzie się wybieracie?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.