Dam radę?

Ludzie sukcesu to osoby, które chcemy naśladować w nadziei, że i nam uda się dotrzeć do zamierzonego celu. Jak się okazuje, nie jest to takie proste jakby się mogło by wydawać, a zatem co możemy zrobić by możliwie jak najszybciej osiągnąć sukces? Zapraszam do lektury. Znajdziecie tu listę zasad, dzięki której sprawicie, że sukces będzie na wyciągnięcie ręki.

Realny cel

To podstawa każdego planu na sukces. Niezależnie od tego jak bardzo będziecie się starać, jak bardzo się zaangażujecie i jak bardzo będziecie zdeterminowani, najważniejsze jest by cel do którego dążycie, był realny. Tak, nie każdy cel jest realny i im szybciej zdacie sobie z tego sprawę tym lepiej. Pozwólcie, że wytłumaczę wam to na przykładzie. Wyobraźcie sobie kobietę, która postanowiła „wcisnąć się” w sukienkę o trzy rozmiary mniejszą w trzy tygodnie. Zapewne większość z was myśli sobie, niemożliwe. Owszem, biorąc pod uwagę wiele czynników, osiągnięcie celu wydaje się niemalże niemożliwe ale… ? No właśnie, to ale, ta chwila zwątpienia działa na ludzi jak magnes. To trudny cel do osiągnięcia ale jest szansa (jakieś 5%?), że się uda więc dlaczego nie spróbować? Co najmniej połowa z nas zaryzykuje. Niestety ponad 85% poniesie porażkę, ponieważ cel okaże się zbyt trudny do osiągnięcia.

Jak sami widzicie nierealny cel może spowodować, że dość szybko zaniechamy prób, zniechęceni szybką porażką. Dlatego tak ważne jest by cel do którego dążymy był realny. Pamiętajmy, mierzymy siły na zamiary, a wówczas mamy duże szanse na spełnienie. Powodzenia kochani!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.