Emolienty dla niemowląt – co to takiego?

Skóra niemowląt, już od pierwszych chwil ich życia, wymaga specjalnej pielęgnacji i troski. Na rynku są dostępne kremy, oliwki i inne kosmetyki przeznaczone właśnie dla najmłodszych. Jak więc wybrać te najlepsze? Czy warto czytać skład, czy po prostu zaufać koncernom drogeryjnym? Co z tymi produktami, które noszą zagadkową nazwę „emolienty dla niemowląt”? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w moim najnowszym poście. Zapraszam do lektury.

Co warto wiedzieć o emolientach?

Na produktach do pielęgnacji maluchów często pojawia się takie sformułowanie jak emolienty. Część rodziców obawia się nieznanej nazwy i rezygnuje z zakupu, co w tym przypadku jest dużym błędem. Emolienty to nic innego, jak kosmetyki, których głównym celem jest nawilżanie. W ich składzie zawsze znajdują się składniki, które zapewniają najlepsze działanie (m.in. oleje mineralne, wazelina czy lanolina). Emolienty dla niemowląt zawierają w sobie także humektanty, które są odpowiedzialne za przyciąganie oraz zatrzymanie wody w skórze. Zaliczamy do nich popularny kwas hialuronowy, mocznik, kwas mlekowy, sorbitol, mannitol czy glicerol.

Wybierz aprobowane kosmetyki!

Podczas wyboru preparatów do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia, zawsze należy czytać skład. Informacje o tym, co jest zawarte w produkcie, zazwyczaj znajdują się z tyłu opakowania. Dodatkowo, warto decydować się na emolienty dla niemowląt, które posiadają atesty oraz mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami ośrodków badawczych, takich jak np. Państwowy Zakład Higieny, Centrum Zdrowia Dziecka czy Instytut Matki i Dziecka. Jeżeli na opakowaniu pojawi się Polskie Towarzystwo Pediatryczne lub Polskie Towarzystwo Alergologiczne, jeszcze lepiej.

Emolienty dla niemowląt to najlepszy wybór świadomych rodziców.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.