Co zabrać ze sobą w podróż na ferie zimowe?

Styczeń to czas, kiedy Polacy najchętniej wybierają się na wakacje. Trudno się dziwić bo to w końcu czas ferii zimowych naszych najmłodszych obywateli. Najczęściej decydujemy się jechać w polskie góry, a naszym środkiem transportu jest samochód. Przewożenie sprzętu tj. nart, deski snowboardowej, butów, kaski i do tego jeszcze walizki wypchane zimową odzieżą, przemawia za wyborem samochodu, ponieważ wszystko zawieziemy bez dodatkowych opłat.

Zatem o czym należy pamiętać zanim wybierzemy się w podróż samochodem zimową porą?

Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o dodatkowym wyposażeniu dzięki, któremu nie spotkają nas przykre niespodzianki podczas trasy.

Dodatkowe żarówki

O zapasowych żarówkach pamiętamy zawsze. Powinny na stałe znajdować się w samochodzie jednak jeżeli ich nie mamy, należy wybrać się na stację benzynową i kupić kilka zapasowych. W ten sposób, jeżeli przepali nam się żarówka w trakcie jazdy, nie musimy zatrzymywać się i szukać pasującego modelu co z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu.

Zapasowy płyn do spryskiwaczy

Zimową porą używamy znacznie więcej płynu do spryskiwaczy aniżeli latem. Wydaje się to oczywiste bo warunki atmosferyczne nie są sprzyjające. Śnieg, mróz i błoto powodują, że wycieraczki chodzą niemalże na okrągło. Warto kupić dodatkową butelkę, którą wozić będziemy w schowku.

Dodatkowe akcesoria

Zanim wyruszymy w podróż upewnijmy się, że mamy wszystko to co przyda się nam w razie trudnej sytuacji czyli trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, apteczkę oraz kamizelki odblaskowe. Jeżeli jedziemy w góry powinniśmy mieć ze sobą linkę holowniczą, łańcuchy na koła i rękawice.

Szerokości!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.