Ach ten kaszel…

Wielu z nas kaszel traktuje jednoznacznie z przeziębieniem czy infekcją wirusową. To błąd, ponieważ kaszel nie jest jednostką chorobą, a jedynie reakcją organizmu na to co się dzieje. Jeżeli chcecie wiedzieć jak skutecznie radzić sobie z kaszlem zapraszam do lektury.

Odruch kaszlu to nic innego jak reakcja obronna organizmu człowieka i jednocześnie alarm dla nas, że organizm walczy z infekcją. O ile nie mamy do czynienia z poważną chorobą, której kaszel jest jednym z objawów warto stosować sprawdzone metody na pozbycie się kaszlu.

Inhalacje to ostatnio jedna z najczęściej stosowanych metod na kaszel. Mają zbawienne działanie, ponieważ nawilżają i niwelują podrażnienia. Inhalacje można przygotowywać samodzielnie, na przykład z użyciem soli bocheńskiej lub też z dodatkiem olejków eterycznych (sosnowy, eukaliptusowy czy anyżkowy).

Płukanie gardła to stary i sprawdzony sposób jeszcze przez nasze babcie. Odpowiednio przygotowana płukanka (woda z solą) lub napar z szałwii działają bakteriobójczo, przeciwzapalnie ale także przeciwbólowo. Dla najlepszego efektu płukanie gardła należy powtarzać kilka razy dziennie.

W walce z kaszlem pomocne okażą się nawilżacze powietrza. Można używać elektronicznego, który kupimy w dobrej aptece ale można także posłużyć się pojemnikiem z kamionki, który powiesimy na ciepłym kaloryferze. Jeżeli nie mamy pojemnika, mokre pranie też zda egzamin.

Do walki z kaszlem skuteczne są także syropy, które mają bardzo szerokie spectrum działania. Coraz więcej osób decyduje się na syrop od kaszlu dla dzieci, ponieważ najczęściej mają bardzo dobry i naturalny skład.

„Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!”

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.