Jakie pułapki czyhają na kierowców?

Zima to wyjątkowo trudny czas dla kierowców. Minusowa temperatura, codzienne odśnieżanie samochodu, szklanka na drodze i nieumiejętne manewry kierowców powodują, że jazda w tym czasie nie należy do przyjemności. Jakie pułapki czyhają na kierowców i jak sobie z nimi radzić? Zapraszam do lektury.

Niewidoczne linie

Jeżeli jedziecie samochodem i właśnie zaczęło mocno sypać to znaczy, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że szybko zasypie linie na drodze, które staną się niewidoczne. W takiej sytuacji pamiętamy by jechać szczególnie uważnie i najlepiej ograniczyć prędkość do minimum. Jeżeli linie są zasypane, jedziemy zgodnie z tym co pokazują nam znaki, a jeżeli i te są niewidoczne, kierujemy się podstawowymi, ogólnymi zasadami Prawa o Ruchu Drogowym tj. obowiązek ruchu prawostronnego czyli puszczamy wszystkich tych, którzy znajdują się po naszej prawej stronie.

Zasypany próg zwalniający

Niestety na taką pułapkę nie ma innej rady jak wolna jazda. Jeżeli mamy do czynienia z dużymi opadami śniegu, powinniśmy jechać szczególnie ostrożnie i znacznie ograniczamy prędkość. W ten sposób nawet przy takiej niespodziance uchronimy siebie i samochód od niebezpieczeństwa.

Zasypany trawnik

Jeżeli zaparkujemy na zasypanym pasie zieleni (błędnie ocenimy miejsce do parkowania) i spotkamy się z policjantem, który będzie nas chciał ukarać mandatem możemy wytłumaczyć, że śnieg uniemożliwił nam prawidłową ocenę sytuacji. Funkcjonariusz nie powinien ukarać nas mandatem jednak z pewnością nakaże nam przeparkowanie pojazdu.

A wy jak sobie radzicie z zimowymi niespodziankami?

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.