Coś słonego, coś ciepłego i coś tłustego…

Organizujesz imprezę sylwestrową i musisz przygotować perfekcyjne menu? Pozwólcie, że podzielę się z wami swoimi pomysłami na przekąski, które sprawdzą się podczas noworocznej zabawy sylwestrowej. Zapraszam do lektury.

Na słono

Przede wszystkim skupiamy się na tym by na stole znalazło się wiele szybkich przegryzek, które idealnie skomponują się z drinkami. Od lat sprawdzają się wszelkiego rodzaju chrupki, paluszki i chipsy. Jeżeli jednak zależy ci na czymś odrobinę bardziej wykwintnym zachęcam do zrobienia mini kanapeczek z krakersów. W internecie znajdziecie mnóstwo sprawdzonych przepisów. A jeżeli zdecydujecie się na chipsy i paluszki, polecam przygotować przeróżne dipy, które wzbogacą smak przekąsek.

Coś tłustego

Nie od dzisiaj wiadomo, że sylwester to impreza podczas, której nie stronimy od alkoholu, a zatem stole powinny znaleźć się dania, które pomogą nam „przyjąć” dodatkowe procenty. Potrawy z boczkiem, małe golonki, kanapeczki ze smalcem, nóżki kurczaka czy mini kiełbaski. To wszystko spowoduje, że nie upijesz się drugim toastem.

Coś na ciepło

Sprawdzą się wszelkiego rodzaju tarty i pasty, które łatwo przygotować i zazwyczaj są lubiane przez wszystkich. Co powiecie na tartę szpinakową? No i na koniec obowiązkowo coś płynnego! Nie ma nic lepszego od gorącego barszczu z pasztecikiem około pierwszej w nocy. Czysty barszczyk jest tani i bajecznie prosty w przygotowaniu.

Powyższe propozycje nie wymagają specjalnych umiejętności kulinarnych ale jeżeli czujesz, że to ponad twoje siły, zachęcam do skorzystania z usług sprawdzonego cateringu ;).

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.