Niechciany podarek?

Święta Bożego Narodzenia już niebawem, a co za tym idzie, czekają nas świąteczne prezenty. O ile część z nich jest trafiona o tyle o części wolimy zapomnieć. Co zrobić z nietrafionymi prezentami? Zapraszam do lektury.

Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest… prewencja czyli jeżeli mamy taką możliwość, starajmy się zapobiegać niechcianym prezentom. Jak to zrobić? W sytuacji, kiedy to my urządzamy Święta Bożego Narodzenia, mamy prostą sytuację, ponieważ możemy uprzedzić wszystkich gości o pomyśle na listę prezentów. W ten sposób każdy będzie mógł wpisać swój wymarzony prezent (oczywiście ustalamy wcześniej określony budżet) i cieszyć się z „niespodzianki”. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości by stworzyć taką listę, pozostaje nam niecierpliwe oczekiwanie.

Pod choinką znalazłeś paskudny wełniany sweter od starszej cioci? Nie pozostaje ci nic innego jak ładnie podziękować św. Mikołajowi i posyłać wszystkim uczestnikom świąt, serdeczne uśmiechy. Tego wymaga sytuacja i należy pamiętać, by nikogo nie urazić. Okay, co zatem zrobić z niechcianym prezentem?

W zależności od tego co otrzymaliście, propozycji jest kilka.

  • To, że tobie nie podoba się podarek wcale nie oznacza, że nie spodoba się twojej koleżance. Być może znasz kogoś komu spodoba się twój prezent? Pamiętaj jednak by obdarowywana osoba nie znała pierwszego właściciela i nie wiedziała, że jest to tzw. prezent z odzysku.
  • Nietrafiony upominek można wykorzystać na wiele, niekonwencjonalnych sposobów. Wełniany sweter może posłużyć za kocyk dla zwierząt w schronisku, a kolejne kapcie możesz oddać biednemu sąsiadowi.

Pamiętaj, wszystko zależy od ciebie!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.