Probiotyki

Jesień to czas, kiedy drastycznie wzrasta liczba zachorowań. Godzinne kolejki do lekarza nikogo nie dziwią. Zapalenie płuc czy oskrzeli, angina, grypa lub zwykłe przeziębienie to najczęstsze powody wizyty w przychodni. Niestety zdarza się, że leki bez recepty i gorąca herbata nie wystarczą i lekarze przepisują antybiotyki. O czym należy pamiętać podczas antybiotykoterapii?

Antybiotyki mają silne działanie, które doskonale i szybko radzi sobie z różnymi chorobami. Leki te skutecznie niszczą bakterie dzięki czemu szybko wracamy do zdrowia. Niestety mają także negatywne skutki uboczne. Antybiotyki nie rozróżniają bakterii dobrych od złych, a przez to niszczą je wszystkie. Na skutek działania antybiotyków może dojść do wielu nieprzyjemnych sytuacji jak biegunka, stany zapalne jelit, obniżenie odporności czy choćby bolesne afty. W jaki sposób ograniczyć negatywne skutki przyjmowania antybiotyków?

Najlepszym wyjściem jest stosowanie preparatów specjalnego przeznaczenia medycznego, które zawierają probiotyczne bakterie (np. Dicoflor Elektrolity, który zawiera bakterię kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG). Ma to na celu przywrócenie prawidłowej mikroflory jelitowej. Dodatkowo takie preparaty mają za zadanie uzupełnić sole mineralne oraz wyrównać zaburzenia w gospodarce wodno-elekrtolitowej.

Probiotyki zaleca się stosować podczas każdej antybiotykoterapii dzięki czemu mamy szansę na zminimalizowanie występowania szkód jakich dokona antybiotyk w naszym organizmie.

„Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!”

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.