Kaszel malucha

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a co za tym idzie, rozpoczynamy sezon grypowy. Niestety jak co roku, właśnie na przełomie września i października, na nowo odkrywamy do czego służą chusteczki do nosa. Zwykle zaczyna się podobnie, najpierw delikatny katar, aż w końcu kaszel i wysoka gorączka. O ile jesteśmy dorośli, samodzielnie staramy się interweniować, ale jak się zachować w przypadku pierwszych objawów grypy u dziecka? Zapraszam do lektury.

Działaj! Reaguj!

Już przy pierwszych, delikatnych objawach przeziębienia u dzieci, powinniśmy stanowczo reagować. Co to oznacza w praktyce?

Kaszel dziecięcy wbrew pozorom bardzo szybko może przekształcić się w poważną infekcję dróg oddechowych, dlatego nigdy nie wolno go bagatelizować. Odruch odkrztuszania może być problemowy dla dziecka, bo to nie radzi sobie z nim tak dobrze, jak dorosły. Należy również pamiętać, że kaszlowi towarzyszą inne nieprzyjemne objawy, jak ból i drapanie gardła. W takiej sytuacji liczy się szybka reakcja.

Najlepszy sposób na kaszel malucha

W odkrztuszeniu zalegającej wydzieliny pomoże dobry i sprawdzony syrop, np. Mucosolvan Mini – syrop dla dzieci, który ma za zadanie wspomóc mechanizmy samooczyszczania dróg oddechowych. Warto również wiedzieć, że ten syrop występuje także w wersji dla maluszków od pierwszego roku życia. Specjalna receptura i smak owoców leśnych pomoże w usunięciu zalegającej wydzieliny.

A wy jakie macie sposoby na przeziębienie u najmłodszych?

„Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!”.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.