Ludzie znani z tego, że są znani?

Celebryta to osoba, która jest znana z tego, że jest znana. Być może brzmi to śmiesznie ale jest to wyjątkowo trafna definicja. Idealnym przykładem celebrytki, który miałam okazję opisywać jest nasza polska Miss Euro 2012 tj. Natalia Siwiec. Innym, dobrym przykładem ale zza wielkiej wody jest np. Jonathan Cheban.

Kim jest ten amerykański celebryta i jak stał się sławny? Największą zaletą Jonathana jest to, że jest… jednym z najbliższych przyjaciół Kim Kardashian. O ile popularna na całym świecie Kim, zasłynęła dzięki swojej nieprzeciętnej urodzie, o tyle Jonathan Cheban, stał się celebrytą bo zaczął bywać ze swoją przyjaciółką. Słuszne założenie, że jeżeli pokaże się u boku Kim Kardashian to zacznie stanie się sławny. Bez specjalnego talentu, bez zaplecza finansowego, a nawet lekko przeciętnej urody. Obecnie, bogaty, rozpoznawalny i głównie zajmujący się bywaniem na imprezach. To idealny przykład celebryty. Okay, a co z tymi w Polsce?

Z pewnością większość Polaków doskonale zna wysoką, szczupłą blondynkę, która zajmuje się projektowaniem odzieży dla dzieci na imprezy komunijne. Zosia Ślotała to obecnie jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich celebrytek. Nie jest tajemnicą, że swoją karierę zaczęła od bycia… dziewczyną znanego aktora, Borysa Szyca. Podobnie jak Natalia Siwiec, doskonale wykorzystała swoje pięć minut sławy i pomimo że już dawno rozstała się z aktorem, zamieniła się w prawdziwą businesswoman. Prowadzi dobrze prosperującą firmę, jest stylistką, matką i szczęśliwą żoną. Jak sama twierdzi, kocha swoje życie i nie spocznie na laurach.

Chcecie dalszych przykładów? A może te bardziej kontrowersyjne? Zapraszam na kolejny wpis.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.