Celebryta

Co najmniej połowa nastolatków w Polsce zastanawia się co zrobić by stać się celebrytą. Obecny rozwój techniki i media społecznościowe dają wiele możliwości. W mgnieniu oka z odległej wsi gdzieś na krańcu świata można stać się najbardziej rozpoznawalną osobą w kraju. Jak to się dzieje, że ktoś zupełnie nieznany nagle staje się celebrytą?

Jest wiele dróg i każda jest inna. Wszystko zależy od tego na jakiej płaszczyźnie chcemy zaistnieć. Celebryta ma wiele definicji. Może być to zarówno piosenkarka, aktorka, fryzjerka czy ktoś bez żadnego specjalnego talentu. Najważniejsze by „bywać” i być znanym. Nie wiem czy wiecie ale zgodnie z definicją, którą sformułował Daniel Boorstin w 1961 roku, celebryt to osoba, która jest znana z tego, że jest znana. A zatem jeżeli ktoś wzbudza na tyle duże zainteresowanie, że stale pojawia się w mediach, można założyć, że jest to celebryta.

W Polsce mamy wielu celebrytów choć oni sami nie lubią, kiedy tak się o nich mówi. Osoby znane z bycia znaną to np. Natalia Siwiec, która zasłynęła podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, kiedy okrzyknięto ją Miss Euro. Piękna zadbana kobieta o figurze modelki spodobała się tak bardzo, że za sprawą kilku zdjęć stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce. Trzeba przyznać, że doskonale wykorzystała swoje „pięć minut” dzięki czemu po tylu latach nadal gości na salonach, a do tego jest jedną z najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim internecie. Obecnie jest twarzą wielu znanych marek. Kariera o której marzą miliony.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej zapraszam już niebawem na bloga.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.