Dobry sposób na kaszel

Kaszel to jeden z pierwszych objawów choroby. Może być to zwykłe przeziębienie ale jednocześnie może być to poważniejsze schorzenie. Jedynie lekarz jest w stanie ocenić z jaką jednostką chorobową ma do czynienia. Jeżeli okaże się, że kaszel jest wynikiem przeziębienia, lekarz przepisuje leki, które pomogą w walce z chorobą. No właśnie, jak szybko i skutecznie pozbyć się kaszlu?

Wszystko zależy od rodzaju kaszlu. W przypadku przeziębienia najczęściej najpierw pojawia się kaszel suchy, a dopiero następnie mokry. Na każdy rodzaj należy działać inaczej. Na mokry kaszel idealne okażą się leki, które mają za zadanie odkrztuszenie zalegającej wydzieliny. Może to być np. bardzo popularny w Polsce, syrop flegamina lub. flegamina w tabletkach. Warto pamiętać, że stosowanie leków wykrztuśnych powinno odbywać się na kilka godzin przed snem. W sytuacji, kiedy odporność człowieka jest osłabiona, długi sen jest najlepszym lekarstwem.

Przyczyną kaszlu mogą być także czynniki zewnętrzne jak np. palenie papierosów lub przebywanie w zadymionym pomieszczeniu. W takiej sytuacji syrop okaże się zbędny podobnie jak wszelkiego rodzaju tabletki. Flegamina oraz inne tego typu środki są skierowane do pacjentów, których objaw kaszlu wynika m.in. z przeziębienia.

W walce z kaszlem z pewnością pomocny okaże się miód gryczany. Badania dowiodły, że ten ma działanie antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne. Jego inną zaletą jest nawilżanie błony śluzowej gardła, która może być podrażniona.

Sprawdzonym sposobem jest także oklepywanie pleców najczęściej stosowany u dzieci, które mogą mieć problem z odkrztuszaniem.

A wy, jakie macie sposoby na kaszel?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.