Sprawdzone sposoby na oparzanie słoneczne

Codzienne wizyty na plaży w sezonie letnim nikogo nie dziwią. Czy jest to plaża nad jeziorem czy nad morzem, korzystamy z uroków lata tak często jak jest to możliwe. Niestety plażowanie często kończy się… poparzeniem słonecznym. Opalamy się zbyt intensywnie, nie używamy kremów z filtrem i zapominamy o odpowiednim nawilżaniu ciała. To wszystko powoduje, że skóra się szybko łuszczy, a na ciele pojawiają się brzydkie i nieestetyczne plamy. Jak sobie radzić ze zbyt mocną opalenizną? Zapraszam do lektury.

Olej kokosowy

Smarowanie się olejem kokosowym działa nawilżająco i jednocześnie leczniczo. Delikatne poparzenie słoneczne może zostać złagodzone dzięki smarowaniu się olejem kokosowym. Warto również pamiętać, że najlepsza wersja jest ta najbardziej naturalna, a więc wybieramy olej nierafinowany. Dostępny w większości sklepów z naturalnymi kosmetykami lub tymi ze zdrową żywnością.

Oliwa z oliwek

Jest łatwo dostępna, stosunkowo tania i ma podobne działanie do oleju kokosowego. Sprawdzi się w przypadku delikatnych poprzeń słonecznych.

Miód

Ten sposób z pewnością jest znany naszym babciom. Miód ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne więc pomoże przyspieszyć gojenie się ran.

Kefir

Czy to maślanka czy kefir, działanie będzie podobne. Te mają dużą zwartość białka i witamin: A,D oraz E, które działają regenerująco na naskórek. Pamiętamy jednak by nie używać jogurtu! Cukier zawarty w jogurcie może zaostrzyć oparzenie.

A wy jakie macie sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze słonecznymi oparzeniami? Zachęcam do komentowania.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.