Idę na plażę!

Sezon letni w pełni rozpoczęty, a zatem dzisiaj wpis o tym jak dobrze przygotować się na plażowanie. Mieliście okazję czytać wpis o najgorętszych trendach plażowych 2018 więc dzisiaj odrobinę więcej praktyki. Zapraszam do lektury kochani.

Czego nie może zabraknąć na plaży w letni, upalny dzień?

Filtry do opalania

Najważniejsze są zdecydowanie sprawdzone kremy do opalania z wysokim filtrem. Lekarze zalecają minimum 15! Należy pamiętać, że filtry chronią skórę przed szkodliwymi promieniami słońca. Warto również pamiętać, że najpiękniejsza i najbardziej trwała opalenizna jest ta, którą nabywamy stopniowo. Tylko wtedy skóra będzie odpowiednio nawilżona, a opalenizna utrzyma się maksymalnie długo.

Woda niegazowana

Pamiętamy o tym by nawilżać nie tylko skórę ale także organizm. Podczas letnich upałów bardzo łatwo o udar (nawet w młodym wieku) dlatego pijemy co najmniej dwa litry wody. Zapominamy o słodzonych, gazowanych napojach i kawie, które działają odwadniająco.

Nakrycie głowy

Wiele godzin na słońcu może być niebezpieczne dlatego należy pamiętać o tym by odpowiednio zabezpieczyć głowę. Czapka z daszkiem może być zbyt „ciężka” dlatego najlepszą opcją byłby słomkowy kapelusz. Wiatr przenikający przez dziurki kapelusza będzie skutecznie i przyjemnie schładzał głowę ;).

Parasol

Na morskiej plaży trudno o zacienione miejsce dlatego zaleca się zakup parasola, który da przyjemny cień. Ceny są stosunkowo niskie, a wybór bardzo duży.

Czy jest coś o czym zapomniałam? Jeżeli macie sprawdzone sposoby na udane plażowanie, piszcie w komentarzach.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.