Pielęgnacja suchych włosów

Pielęgnacja włosów to temat o którym mogłabym pisać bez końca. W związku z tym, że mam długie włosy, pielęgnacja zajmuje mi więcej czasu. Jeżeli chcecie wiedzieć jak dbać o długą, kręconą czuprynę, zapraszam do lektury.

Włosy długie i kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ należy je odpowiednio nawilżać. Poza całą gamą specjalnie do tego przeznaczonych, profesjonalnych kosmetyków, które możemy nabyć w większych drogeriach jak np. Hebe, warto wspomagać je naturalnymi, domowymi sposobami.

Związane

Pamiętajmy by na noc, związywać włosy, najlepiej w luźny kok. Chodzi o to by włosy się nie łamały. Kiedy zostawiamy je rozpięte, niszczą się w drodze tarcia podczas snu.

Nawilżamy

Raz w tygodniu warto zafundować włosom, dodatkowy zastrzyk nawilżenia. Olej kokosowy ma zbawienny wpływ na odżywienie suchych i zniszczonych kosmyków. Maseczkę robimy z dwóch łyżek oleju kokosowego. Wystarczy go rozetrzeć w dłoniach i przeczesać pasma tak by włosy stały się tłuste. Następnie zakładamy ręcznik na włosy i zostawiamy na dwie godziny. Jeżeli szykujemy maskę na noc, warto zawinąć głowę przezroczystą folią, tak by nie pobrudzić poduszki.

Płukanki

Jedną z najlepszych płukanek jest ta z wody i soku z cytryny. Dzięki takiej płukance, włosy nabiorą pięknego połysku i przestaną się puszyć.

No i na koniec. Pamiętajmy o czesaniu. Szczotkowanie włosów ma zbawienny wpływ na skórę głowy, a dzięki temu, włosy rosną mocniejsze, zdrowsze i zdecydowanie bardziej błyszczące.

A wy, jakie macie sprawdzone sposoby na piękne i lśniące włosy?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.