Boli brzuch?

Ból brzucha to jeden z najczęstszych bóli jakich doświadcza człowiek. Już małe dzieci odczuwają bóle brzucha, które nie należą do przyjemnych.

Bóle brzucha mogą mieć zróżnicowane przyczyny. Może się zdarzyć, że są jedynie objawem występującej choroby jednak zdarza się, że występują samoistnie. Jednak to z jakim bólem brzucha się spotykamy, co jest przyczyną i jak z nim walczyć może ocenić lekarz. Wszystko zależy od tego jak silne i jak często występujące są dolegliwości bólowe.

Jeżeli mamy do czynienia z bólem związanym ze skurczami mięśni gładkich, może się okazać, że skutecznym i szybkim ratunkiem będą środki przeciwbólowe jak np. no spa, a wizyta u lekarza może okazać się zbędna. Działanie NO-SPY, podobnie jak innych, podobnych leków ma na celu rozluźnić mięśnie gładkie. To sprawdzone rozwiązanie w przypadku:

  • występowania bolesnych miesiączek,
  • zapalenia pęcherza moczowego,
  • kamicy dróg żółciowych oraz nerek,
  • zapalenia miedniczek nerkowych,
  • IBS czyli zespołu jelita drażliwego,
  • innych przypadłości związanych z jelitami.

Leki przeciwbólowe jak np. NO-SPA są łatwo dostępne, ponieważ można je nabyć w każdej aptece bez recepty. Zaleca się sprawdzenie ulotki dołączonej do opakowania. Tam można znaleźć wszelkie niezbędne informacje jak skład leku, przeciwskazania. możliwość występowania skutków ubocznych czy dawkowanie. Sprawdź także jak radzić sobie z bólem brzucha w podróży i co może być jego przyczyną: https://www.fit.pl/zdrowie/sposoby-na-bol-brzucha-w-podrozy/16671

„Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!”.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.