Starania o dziecko

Staranie się o dziecko może nie przynosić oczekiwanego efektu z wielu powodów. Na poczęcia malucha wpływa stan zdrowia kobiety. Najczęściej wykonuje się badania hormonalne by sprawdzić czy wszystko w porządku. Niestety zapomina się o bardzo ważnych witaminach, które pełnią istotną rolę w procesie zapłodnienia. Niedobory witaminowe mogą skutecznie utrudnić zajście w ciąże. Jeżeli chcesz wiedzieć, które witaminy poprawiają płodność kobiety, zapraszam do lektury.

Witamina D

Badania naukowe potwierdzają, że niedobór tej witaminy ma związek z niepłodnością, hirsutyzmem oraz z insulinoodpornością, a te z kolei mogą świadczyć o PCOS (policystyczne jajniki).

Witamin B6

Badania potwierdzają, że prawidłowy poziom tej witaminy w organizmie kobiety (w osoczu krwi) pozytywnie wpływa na poczęcie dziecka.

Witamina B12

niedobór witaminy B12 może wywoływać problemy z owulacją, a także z implementacją zarodka (zagnieżdżenie się). Dodatkowo przy niedoborze istnieje ryzyko wystąpienia was rozwojowych.

Witaminy A, C, E

Grupa tych witamin ma zbawienny wpływ na naturalne mechanizmy obronne człowieka, ponieważ są to ważne antyoksydanty. Prawidłowy poziom wspomaga oragnizm.

Kwas foliowy

Niedobory tego pierwiastka mogą spowodować poważne zaburzenia w występowaniu objawu śluzowego. Należy również pamiętać, że prawidłowe stężenie kwasu foliowego pozytywnie wpływa na ilość dojrzewających komórek jajowych kobiet.

Kobiety nie doceniają roli prawidłowego stężenia witamin w organizmie podczas starań o dziecko, a to może spowodować problemy dlatego warto zrobić badania przed staraniami.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.