All inclusive – warto?

Gdzie jeżdżą Polacy w wakacje? Jak się okazuje co roku sytuacja coraz bardziej się zmienia bo główną destynacją są ciepłe kraje. Polskie morze może odetchnąć bo coraz cześciej decydujemy się na wyjazd nad morze śródziemne. Grecja, Włochy, Turcja czy trochę bliżej, Chorwacja, wybrzeże francuskie, Hiszpania lub Bułgaria. Kierunek nie ma znaczenia, najważniejsze, że jest słonecznie i gorąco. Jaki rodzaj wakacji preferują Polacy? Nadal najczęściej decydujemy się na opcje all inclusive czyli wszystko w cenie, a w związku z tym postanowiłam zebrać wiadomości i podać wam zalety i wady tej opcji.

Zalety

  • Stały, łatwy dostęp do posiłków i napojów. Wybór opcji all inclusive pozwala nam zaoszczędzić głównie na napojach, które mogą być dość drogie w hotelach. Dodatkowo warto pamiętać, że stały dostęp do posiłków zazwyczaj obowiązuje alkohol oraz lunch i podwieczorki.
  • Nielimitowane ilości to z pewnością duża zaleta w przypadku opcji „wszystko w cenie”. Oznacza to, że można jeść tyle ile dacie radę ;).
  • Oczywistym plusem jest fakt, że opcja all inclusive nie wymaga żadnych dodatkowych czy ukrytych kosztów.

Wady

  • Możliwa ale niekonieczna, słaba jakość posiłków.
  • Brak miejscowych specjałów. Kuchnia all inclusive to zazwyczaj bardzo ogólna, europejska kuchnia w której nie znajdziemy dań charakterystycznych dla danego regionu. Zdarza się jednak, że jest do wyboru opcja „restauracyjna” czyli w określone dni można skosztować posiłków ze specjalnego menu.
  • Stałe godziny posiłków co może sprawiać, że nie będziemy chcieli spędzać czasu poza obiektem.

A wam jaka opcja najbardziej odpowiada?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.