Plastik, retro i sportowy casual

Moda w dzisiejszych czasach to sposób na wyrażenie siebie, bez słów. Nie ma ograniczeń. Jest wolność, ekstrawagancja i przepych. Stawiamy na indywidualizm czyli wszystko to co sprawi, że będziemy wyróżniać się z tłumu. No właśnie, a co z trendami? Czy w dobie szaleństwa kierujemy się tym co oferują nam prekursorzy mody?

Trendy zmieniają się co sezon. Tempo zmian jest zawrotne, a żeby za nimi nadążyć, trzeba mocno „siedzieć„ w branży mody. Nie wszystko dla każdego. Zdarza się, że trendy tak szybko jak się pojawiają, tak szybko znikają więc należy uważać by się nie spóźnić bo czekać was będzie prawdziwe modowe „faux pa”. Zatem powstaje pytanie. Jakie trendy będą obowiązywać na sezon wiosna lato 2018?

Powrót do niedalekiej przeszłości to trend, który obowiązuje już od zeszłego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Co oznacza powrót do przeszłości? Przede wszystkim skupiamy się wokół wszystkiego co reprezentowały nasze mamy i babki na przełomie lat 70′, 80′ i 90′. Moda na retro zatoczyła krąg i nie chce nas opuścić. Wszystko w nowoczesnym wydaniu jednak z charakterystyczną nutką brązowo brunatnych welurów, ostrych zieleni i przezroczystych plastikowych materiałów.

Drugim obowiązującym trendem jest postawienie na casual sport. Wszystko za sprawą amerykańskiej celebrytki, Kim Kardashian. Do legginsów czy sportowych dresów nosimy botki na wysokim obcasie. Bluzy dresowe łączymy z eleganckimi, plisowanymi spódnicami, a do sportowych adidasów od Belnciaga zakładamy „mom jeans”.

Odnajdujecie się w nadchodzących trendach?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.