Pomóż swojej wątrobie

Wątroba to największy ludzki narząd. Jej działanie jest niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedną z najważniejszych z jej wielu funkcji jest działanie odtruwające czyli oczyszczanie z toksyn. Dodatkowo wątroba jest odpowiedzialna za produkcję żółci, która pozwala na trawienie tłuszczy. Nie wiem czy wiecie ale jest także swoistego rodzaju magazynem krwi. W przypadku krwotoku w błyskawicznym tempie „puszcza” krew do krwiobiegu tym samym ratując życie.

Prawidłowe działanie wątroby może zostać zakłócone przez wiele czynników dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta. Warto pamiętać o odpowiednim sposobie odżywiania, który ma duże znaczenie w leczeniu ale także zapobieganiu chorób.

  • Przede wszystkim pamiętamy o tym, że im częściej tym lepiej. Spożywamy co najmniej pięć posiłków dziennie w równych odstępach czasu, na przykład co trzy, cztery godziny.
  • Regularność posiłków to nie wszystko. Równie ważna jest ilość. Najlepiej, kiedy są to niewielkie porcje. W ten sposób dodatkowo nie obciążamy wątroby.
  • Mało nie zawsze znaczy dobrze. Pożywienie powinno być dostosowane do aktualnego stanu zdrowia jednak najlepiej by było lekkostrawnie.
  • Nie zapominamy o prawidłowej konsumpcji. Posiłki spożywamy powoli, dobrze przeżuwając każdy kęs.
  • Wykluczamy z diety kawę, alkohol i mocne herbaty. Pijemy co najmniej dwa litry płynów dziennie i wystrzegamy się słodyczy.

Regeneracja wątroby to nie tylko odpowiednia dieta. W przypadku schorzeń można wspomóc się produktami leczniczymi jak np. Essentiale Forte.

„Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!”.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.