Prezent dla kolegi z biura?

Spotkanie świąteczne z zakładu pracy zazwyczaj odbywa się w restauracji. Zdarza się, że jest to klub ale coraz częściej, pracownicy dzielą się opłatkami w biurze. Niezależnie od tego gdzie decydujemy się bawić, w Polsce panuje moda na obdarowywanie się upominkami. No właśnie, co kupić koleżance z naprzeciwka biurka?

Najczęściej wybieraną opcją jest… losowanie. Każdy losuje karteczkę z imieniem i nazwiskiem osoby, której przygotuje prezent.

Okay ale co kupić?

To wszystko zależy od ustaleń i budżetu jaki chcemy przeznaczyć na prezent. Gifty mogą być tematyczne, np. coś śmiesznego albo coś praktycznego.

W kwestii budżetu należy się go ściśle trzymać i najlepiej niech to działa w dwie strony. Jeżeli ustaloną kwotą przeznaczaną na jedną osobę jest 50 złotych, starajmy się jej nie przekraczać ale także nie zaniżajmy. Zbyt drogi prezent może budzić kontrowersje, a tym samym możemy wprowadzić kogoś w zakłopotanie.

A co zrobić jeżeli nic nie wiemy o osobie, której mamy zrobić prezent?

Najlepiej zrobić cichy wywiad środowiskowy dzięki czemu mamy szansę dowiedzieć się jakie ma hobby i co lubi. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości warto wybrać coś neutralnego jak na przykład, kubek na herbatę albo właśnie paczka dobrej herbaty czy kawy lub ładny długopis bo w końcu każdy musi czymś pisać. Trafionym pomysłem jest także kalendarz książkowy na nadchodzący nowy rok.

No i na koniec. Pamiętamy o atrakcyjnym opakowaniu. Prezent powinien być ładnie zapakowany bo to będzie świadczyć o naszych serdecznych uczuciach i szacunku!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.