Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Co zrobić, kiedy na nową bluzkę wylejesz czerwone wino? Nie martw się, to nie koniec świata, a bluzkę da się uratować. Najważniejsze by działać szybko i… z głową. Poniżej znajdziesz kilka genialnych rad, które sprawią, że nawet największa plama z czerwonego wina stanie się krótkim epizodem :).

Sól

O zbawiennym działaniu soli wie każda starsza gospodyni. Sól jest lekiem na wiele „zła” i tak też jest w przypadku plam z czerwonego wina. Wystarczy, że na świeżą plamę wysypiesz drobno zmieloną sól (obficie), a następnie zamoczysz w zimnej wodzie. Czynność tę można powtarzać tak długo aż plama stanie się prawie niewidoczna. Ostatnim krokiem jest upranie poplamionej tkaniny w pralce.

Zimna woda

Jeżeli poplamisz delikatną tkaninę najlepiej natychmiast zalać ją zimną wodą i próbować delikatnie sprać. Im szybciej to zrobisz tym lepiej.

Soda oczyszczona

O jej magicznym działaniu wie chyba każdy. Radzi sobie z przypalonymi garnkami, brudną lodówką ale także z plamami z czerwonego wina. Należy przygotować specjalny roztwór, litr wody i cztery łyżki stołowe wody, a następnie zamoczyć tkaninę.

Alkohol

Dobrym sposobem na plamy z czerwonego wina jest… białe wino lub szampan! Wylewamy na czerwoną plamę biały trunek i wkładamy do pralki. Delikatne tkaniny pierzemy ręcznie z dodatkiem mydła.

Krem do golenia

Ze starą plamą po winie może być trochę trudniej ale nie wszyscy wiedzą, że jest specyfik, który może uratować nawet bardzo stare tkaniny. Krem do golenia to idealny środek na stare, zaschnięte plamy po czerwonym winie. Wystarczy nałożyć na plamę, odczekać kilkanaście minut, a następnie spłukać letnią wodą.

Powodzenia!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.