Ukochane smaki – gdziekolwiek jesteś

Aromatry spożywcze

Świat wokół nas pełen jest smaków i aromatów, to czyni go tajemniczym i ekscytującym. Gdybyśmy pozbawili zmysły przyjemności ich odczuwania, nasze życie stałoby się znacznie uboższe… Każdy z nas ma swoje ukochane zapachy i smaki, często wyniesione z domu rodzinnego lub charakterystyczne dla regionu, w którym mieszkamy. Niestety, nie zawsze możemy do nich wrócić. Z powodu różnic kulturowych i geograficznych, nawet te same, potrawy mogą smakować zupełnie inaczej. Jednak jest na to sposób, by nawet na Alasce można się było cieszyć smakiem na przykład polskiego wędzonego boczku…

Amerykańskie aromaty – polski smak

W Karolinie Północnej istnieje zakład produkujący naturalne aromaty spożywcze, jednym z nich jest „Polski Smak Wędzonki Tradycyjnej” – gwarantujący zawsze najwyższą jakość i wyjątkowy smak takich produktów jak: szynki, boczki, kiełbasy, parówki czy inne dania gotowe. Został on specjalnie przygotowany dla tych, którzy cenią tradycyjną polską kuchnię. „Polski Smak” to dobrane w odpowiednich proporcjach takie aromaty jak: „Bekon”, „Grillowany Bekon” oraz „Czosnek”. Stała receptura i troska o detale dają gwarancję wyjątkowego, ale zawsze idealnie niezmiennego smaku.

Aromaty spożywcze

Wydajność i wygoda

Nawet najlepsze składniki nie zawsze gwarantują, iż aromat i smak produktu finalnego będzie taki, jakiego oczekiwał jego „twórca”. Dlatego warto sięgnąć po aromaty w proszku lub aromaty w płynie, by udoskonalić czy zintensyfikować zapach oraz smak potrawy. Zdarza się, że aromat bez tłuszczu z powodzeniem zastąpi naturalne, drogie masło. Czasem zaś dodanie innego – niż zwykle stosowany – aromatu może zdziałać cuda. – Tak, jak było to w przypadku jednego z australijskich producentów słodyczy, który do swoich wyrobów czekoladowych dodał – oprócz aromatów cukierniczych – aromatu… sera Cheese Buds. Efekt okazał się zniewalający – produkty zyskały nowy wyjątkowy smak – bynajmniej nie „serowy”, lecz kremowy z podkreśloną główną nutą smakową oraz aromatem kakao. Dodatkowo dzięki aromatowi sera udało się zamaskować smak tłuszczu roślinnego.

Aromaty spożywcze

Niezwykłość aromatów spożywczych polega przede wszystkim na ich naturalności, wydajności oraz wygodzie stosowania. Każdy kucharz, piekarz czy cukiernik dodaje przyprawy, aromaty smakowe, aromaty zapachowe, by podkreślić walory własnego wyrobu. Dobrze jest więc sięgać po te, spełniające najostrzejsze kryteria i najwyższe standardy, a dodatkowo będące produktami niezwykle wydajnymi i łatwymi w pozyskaniu oraz użyciu.

GBD Aromaty

Na polskim rynku już od kilku lat dostępne są smakowe i zapachowe aromaty spożywcze, powstające z naturalnych składników w amerykańskich zakładach produkcyjnych. Liderem w dystrybucji produktów takich firm jak: Blue Mountain Flavors, Bakers Service, Butter Buds Food Ingredients jest polskie przedsiębiorstwo GBD Aromaty. Zaopatruje ono zarówno duże jak i małe zakłady zajmujące się produkcją wyrobów spożywczych. Firma stale poszerza swoją ofertę, by sprostać oczekiwaniom i gustom swoich klientów. To właśnie dzięki niej świat ma szansę poznać tradycyjne polskie smaki, jak choćby smak wędzonki.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.