50 lat Oriflame

Firma Oriflame kojarzy się pewnie większości ze sprzedażą bezpośrednią, co zresztą jest prawdą, bo jej kosmetyków nie można kupić w sklepach. Trzeba ich szukać u konsultantów. Mnie jednak kojarzy się tez z bezpieczeństwem, skutecznością i jakością produktów.

„Filozofia” Oriflame

Firma powstała w 1967 roku w Szwecji. Założyli ją dwaj bracia: Jonas i Robert af Jochnick. Nazwa firmy pochodzi z jezyka łacińskiego i oznacza Aurea Flammazłoty płomień, co nawiązuje do strategii rozwoju przedsiębiorstwa (jest to również nazwa proporca bojowego średniowiecznych królów Francji – oriflamme).- źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oriflame.

oril0

Pierwszą zasadniczą chyba zasadą Oriflame jest dbanie o środowisko. Wszystkie produkty firmy – zarówno kosmetyczne jak i spożywcze – są produkowane ekologicznie, zgodnie z bardzo wysokimi standardami w fabrykach Oriflame. Firma nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach, nie używa żywności i roślin modyfikowanych genetycznie, a jej produkty nie zawierają sztucznych, chemicznych składników – tylko naturalne, roślinne.

Kolejną cechą Oriflame jest – jak głosi hasło firmy – Spełnianie marzeń ludzi. „Twoje marzenia – naszą inspiracją”. Wielu ludzi zajmujących się sprzedażą produktów Oriflame i budujących strukturę konsultancką w firmie odniosło naprawdę spory sukces. Sama znam niejedno małżeństwo, dla którego stało się to rodzinnym, dobrze prosperującym biznesem. Dla mnie jest to pewnego rodzaju odskocznia od pracy zawodowej. Możliwość spotkania pozytywnie zakręconych ludzi, udział w szkoleniach kosmetycznych, które są przydatne każdej kobiecie i w każdym wieku i – co najważniejsze – możliwość zakupu naprawdę dobrych i sprawdzonych kosmetyków, bezpiecznych dla mojej alergicznej i wrażliwej skóry. Nie znaczy to, że nie używam innych, używam, nie jestem jakąś fanatyczką marki Oriflame, ale swoją ulubioną „gamę” mam. 🙂

Urodzinowe prezenty od Oriflame

Zwykle na urodziny to jubilat dostaje prezenty, ale w przypadku firm, sklepów jest odwrotnie – to one obdarowują swoich klientów. Tak też jest z Oriflame. Oto link do katalogu: https://pl.oriflame.com/ecatalogue/1422963?per=201705.

Oczywiście kupowanie w Oriflame wymaga albo znajomości z jakimś konsultantem tej firmy albo z byciem konsultantem samemu. Ja polecam druga opcje – wychodzi jakieś 23% taniej.  Wcale nie wymaga wykonywania jakichś planów, czy zobowiązań. Można kupować kosmetyki tylko dla siebie i tylko wtedy, gdy nam to potrzebne. (Sama tak robię.) Wystarczy tylko zarejestrować się w Klubie – za pośrednictwem konkretnego konsultanta lub strony online. I już. 🙂

or3

Wszystkie zdjęcia w niniejszym wpisie pochodzą ze strony Oriflame.

 

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.