Brafitting – to powinna znać każda kobieta!

Sztukę doboru biustonosza, czyli brafitting, powinna mieć opanowaną każda kobieta. Tymczasem duża część kobiet nie ma zielonego pojęcia o tym, jak prawidłowo dobrać stanik. Tym samym nie tylko narażają się na mniej korzystny wygląd, ale i problemy zdrowotne….

Jak mierzyć?

Najpierw potrzebne są prawidłowo wykonane pomiary pod bistrem oraz w biuście. Prawidłowo zmierzony obwód w biuście pozwoli dobrać właściwy rozmiar miseczki i uniknąć nie tylko nieładnego wyglądu, ale i problemów zdrowotnych związanych ze zbyt małymi miseczkami.  Nie za ciasno, ale i nie za luźno. Trzeba też wiedzieć, że obwód biustu mierzymy w miękkim biustonoszu z nieusztywnionymi miseczkami. Mierzymy w najszerszym miejscu, uważając, by taśma była na całym obwodzie na tej samej wysokości. Następnie te wymiary sprawdzamy z tabelą lub wpisujemy w kalkulator rozmiarów. Znalazłam taki na stronie: http://mybra.pl/Kalkulator-rozmiarow-chelp-pol-98.html.

bra-362802_1920

Najczęstsze błędy

Do najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety przy doborze staników należą te związane ze zbyt małymi miseczkami,  z których biust „wylewa się” górą lub bokiem.  Czasem też zbyt mała miseczka powoduje dyskomfort w oddychaniu, a fiszbiny albo uciskają piersi z boku albo nachodzą na piersi z przodu – choć prawidłowo powinny przylegać do ciała, a piersi w dobrze dobranym staniku powinny być oddzielone.  Innego rodzaju błędem jest stanik zbyt luźny pod biustem, co powoduje, że tył stanika unosi się do góry, a przód opada nieestetycznie i biust jest źle podtrzymywany. Może to powodować otarcia.

bra-73926_1920

O czym jeszcze warto pamiętać?

O zimnych prysznicach, kosmetykach, ćwiczeniach fizycznych, o diecie i o… spaniu w staniku! To ostatnie zaskoczyło mnie najbardziej, ale po obejrzeniu filmików zamieszczonych na stronie : http://mybra.pl  przekonałam się, że warto!

Oczywiście do ćwiczeń zakładamy staniki sportowe, a do spania – luźne 🙂 Inne pasują paniom o biustach jędrnych, a inne –  tym o nieco mniej „pełnych” kształtach piersi. Warto zapoznać się z poradami brafittierki. 🙂

 

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.