Nowy status: samotna matka

Wyprowadziłam się, wynajęłam mieszkanie i zaczynam spokojne życie…  Tak mi się przynajmniej wydawało. Okazało się, że nowy status – samotna matka – jest bardziej wyczerpujący niż przypuszczałam…

 

24h/7tydz./365/6rok

Samotna matka musi być aktywna niemal zawsze, czyli: siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę i trzysta sześćdziesiąt pięć (lub sześć) dni w roku. Ufff… Nie chodzi o to, że dawniej nie byłam matką, ale zawsze jednak był ktoś: Książę, teściowa, sąsiadka, rodzina, czy choćby pani przychodząca co tydzień do sprzątania. Był ktoś, kto na chwilę zaopiekował się dzieckiem, zrobił zakupy, podwiózł w razie konieczności, ugotował obiad itd.

coins-1015125_1920

A teraz? Wszystko spadło na mnie, gdyż, jak przystało na Kopciuszka, nie mam swojej rodziny. Skończyła się więc pomoc w opiece nad dzieckiem, proszone obiadki, robienie większych zakupów czy podwożenie samochodem, nie ma też pieniędzy na panią sprzątającą…

Grunt to dobra organizacja!

desk-1456142_1920

Nie ma jednak co się załamywać. Najważniejszy jest spokój. Usiadłam przy kuchennym ministoliczku i rozpoczęłam tworzenie „planu”. Obejmował wszystko: od organizacji dnia po domowy budżet. Musiałam obejść się bez wielu rzeczy, do których się przyzwyczaiłam, np. kosmetyczki, manicurzystki, fryzjerki co miesiąc, bez kupowania ciuchów ot tak, bo „ładny”. Nawet wydatki na jedzenie zaczęłam ściśle planować. Okazało się, że tylko wyszło mi to na dobre! Czemu? Otóż kupowaliśmy z Księciem mnóstwo niepotrzebnych tak naprawdę rzeczy, sporo jedzenia się marnowało – bez sensu. Teraz, patrząc na moje życie z perspektywy kilku lat, uważam, że  to „wystawienie” było dla mnie błogosławieństwem. Dzięki niemu zaczęłam tak naprawdę żyć świadomie.

Moja dewiza:  woman-446670_1920

Droga do sukcesu to kolejne stopnie: determinacja, dzianie, ambicja, wizja… Mam wizję swojego nowego życia, jestem zdeterminowana i ambitna, pozostaje działać, więc… Do dzieła!

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.